Zagłębiowska Mediateka i filie

8-15.05
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – konkursy, filmiki, prezentacje, akcje czytelnicze. Tydzień Bibliotek, w związku z pandemią, w dużej mierze przeprowadzony zostanie w mediach społecznościowych MBP.

Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, tel. 32 266-33-96

10.05, godz. 18.00
Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher – promocję książki „Mocna więź” poprowadzi Magdalena Boczkowska. ONLINE!

17.05, godz. 17.00
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - kolejne spotkanie miłośników sztuki słowa, podczas którego moderator wraz z członkami klubu omawiać będą przeczytane książki, oraz w sympatycznej atmosferze dyskutować o literaturze i kulturze. Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki.

18.05, godz. 18.00
Przestrzeń Słowa – cykliczne przedsięwzięcie artystyczne. Odsłona czwarta - Wojciech Brzoska. Spotkanie i koncert odbędą się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki.

21.05, godz. 17.00
Seans w Ogrodzie - INAUGURACJA - Spotkanie ze Stanisławem Janickim – historykiem i krytykiem filmowym. Prowadzenie: Magdalena Boczkowska. W programie pokaz filmów: „Za winy niepopełnione: Eugeniusz Bodo” i „Kontrefekty Króla Jegomości”.

24.05-2.06
17. Sosnowieckie Dni Literatury.

Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11, tel. 32 266-33-96

do 20.05
Blisko domu, a ciekawie – regionalna wystawa przybliżająca czytelnikom atrakcje Zagłębia Dąbrowskiego i okolic.

***

Galeria "Pod Świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11, tel. 32 266-33-96

do 8.05
Witam Cię Wiosno! – wystawa malarstwa Wiesławy Michalskiej.

12.05-2.06
Kierunki wyobraźni – wystawa prac Aleksandry Gudowskiej tworzącej jako Alexowo i Ryszunki. Ekspozycja prezentuje delikatne ilustracje przedstawiające bajkowe postacie oraz mroczne i surrealne rysunki dla nieco starszych odbiorców.

***

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w miesięcznym harmonogramie imprez. Przypominamy o procedurach związanych z pandemią COViD-19, obowiązujących   w MBP w Sosnowcu.