Bibliotalk Mediateka Skate Festival 2024Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). W najnowszym odcinku podcastu Bibliotalk, prowadzonego przez Tomka Szymczyka, zapraszamy na fascynującą rozmowę z Szymonem Kusiem, koordynatorem projektu Mediateka Skate Festival. To unikalne wydarzenie, trwające cały miesiąc, zagłębia się w świat deskorolkarzy i otwiera go dla wszystkich. Zapraszamy do słuchania. Link do podcastu: KLIK

Z rozmowy dowiemy się, skąd wzięła się deskorolka i jakie są jej początki. Odkryjemy także, czy deskorolka to tylko sport, czy może styl życia, oraz czy każdy może spróbować swoich sił na desce.

Szymon Kuś opowie o bogatym programie Mediateka Skate Festival. W trakcie festiwalu odbędą się m.in. rozmowy z ludźmi ze świata deskorolki, gdzie będzie można posłuchać inspirujących historii i poznać pasjonatów tego sportu. Nie zabraknie również pokazów filmów o tematyce sportowej. Odwiedzający bibliotekę mogą również obejrzeć dwie megaciekawe wystawy z deskorolką w roli głównej.

Dodatkową atrakcją będą zawody sportowe, które stanowią finał festiwalu. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najlepszych skaterów w akcji i poczuć emocje związane z rywalizacją na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do wysłuchania tego wyjątkowego odcinka, który przeniesie Was w świat deskorolek i pokaże, że to coś więcej niż tylko deska na kółkach.

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).