Bibliotalk 04Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z dr Magdaleną Boczkowską – koordynatorką 20. Sosnowieckich Dni Literatury, które rozpoczynają się już 13 maja 2024! Zapraszamy do słuchania.

Tym razem rozmawiamy o jubileuszowych, 20. Sosnowieckich Dniach Literatury. Jak to się zaczęło? Jak wyglądało te 20 lat? Czym tegoroczna edycja będzie się wyróżniać? O tym i nie tylko o tym z koordynatorką SDL, dr Magdaleną Boczkowską, wyjątkowo rozmawia Kinga Baranowska-Jaworek z Działu Promocji naszej MBP.

Link do podcastu:

Spotify

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Kuriera Miejskiego. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

"Bibliotalki" skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są średnio raz w miesiącu.

Kilka słów o 20. Sosnowieckich Dniach Literatury:

Tegoroczna edycja odbywa się, nieco przekornie, pod hasłem „Powrót do przyszłości”. Dlatego z jednej strony, chcemy zaprosić twórców, którzy byli już naszymi gośćmi w przeszłości i zobaczyć, jak się rozwinęli, zmienili, jak dojrzeli literacko, z drugiej zaś - tych, których jeszcze w Sosnowcu nigdy nie było, a którzy przez ostatnie 20 lat rozwinęli skrzydła i zaistnieli w literackim świecie, zdobywając uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. 20. SDL będą edycją wyjątkową, pełną tego, co znane: spotkań autorskich (Grzegorz Piątek, Weronika Murek, Zbigniew Rokita, Maria Peszek), dyskusji (o Rosji Putina i wojnie w Ukrainie), interdyscyplinarnych działań dla każdej grupy wiekowej (Żywa Biblioteka, prelekcja regionalna, spektakl, zajęcia dla dzieci), ale przede wszystkim wspomnień - pracowników, czytelników, artystów i sympatyków SDL, tych, którzy przez ostatnie 20 lat stali się ważną częścią sosnowieckiego święta literatury.

Zapraszamy do uważnego śledzenia strony internetowej MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl i jej profilów w mediach społecznościowych. Szczegółowy program 20. Sosnowieckich Dni Literatury dostępny jest także na afiszach i w informatorach kolportowanych na terenie całego regionu.

20. Sosnowieckie Dni Literatury powstają przy współudziale Pracowni Współtwórczej, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Studenckiej Księgarni Językowej, Centrum Informacji Miejskiej UM w Sosnowcu, Fundacji Kultury Afront, Żywa Biblioteka Polska.

Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński, Rektor UŚ w Katowicach Prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Patronat medialny przyjęli: Afront, Gazeta Uniwersytecka UŚ, Kurier Miejski, Śląsk, sosnowiec.pl, 41-200.pl, sosnowiec.pl, TVS.

Warto dodać, że w tym roku imprezę promuje oryginalny plakat Pawła Garwola, przygotowany specjalnie na jubileuszową edycję SDL.

01 znak podstawowy kolor biale tlo

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).