Bibliotalk - plakatW czerwcowym, podwójnym odcinku „Bibliotalku” - podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, rozmawiamy o biblioterapii i magicznej mocy czytania książek. Gościniami odcinka są wieloletnie pracownice sosnowieckiej Biblioteki, pełne pasji i zaangażowania bibliotekarki, na co dzień pracujące z dziećmi i dla dzieci. Anna Bal i Martyna Biesiada opowiadają gospodarzowi podcastu Patrykowi Maciosze, o tym, czym jest biblioterapia w teorii, ale przede wszystkim dzielą się swoją praktyczną wiedzą. Emisja pierwszej części – 20 czerwca, drugiego – 23 czerwca. Gorąco polecamy.

Odcinek jest częścią akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu.

Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm).

Linki do podcastów: część 1: Anchor, Spotify ; część 2: Anchor, Spotify

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

MKiDN kolor

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).