Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Aula Zagłębiowskiej Mediateki

Projekcje z cyklu "Zabawkowy zawrót głowy" - poniedziałki i piątki ferii, godz. 11.00

to1to3to4

 

Filia nr 1 - Środula

Zima na Środuli szczypie nie tylko w nosy i uszy, ale baaaardzo ziębi ręce! Postanowiliśmy więc nasze zimowe spotkania rozpocząć od ... zrobienia rękawiczek! Sami spójrzcie jakie cuda stworzyliśmy podczas zajęć! A każde cudo ma już swoje przeznaczenie - będą z nich zakładki do książek, będą zawieszki do samochodów, a kilka być może załapie się na choinkę! Odwiedziły nas również dzieci z Prezdszkola Miejskiego nr 52, z którymi porozmawiałyśmy o bezpiecznych zabawach zimowych. Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki, aby spadł śnieg!

sf1sf2sf3sf4sf5

 

Filia nr 3 - Klimontów

Trzy, dwa, jeden... START!!! Nareszcie, zasłużony odpoczynek, mamy ferie zimowe. W tym roku jako pierwsi, ha! Niektórzy z nas wyjechali, inni zostali w domu. Ale wiecie co? Nawet na miejscu można spędzić czas świetnie się bawiąc. Nasza Biblioteka zorganizowała zajęcia, w których bardzo chętnie uczestniczyliśmy. Tym bardziej, że podczas nich przygotowaliśmy prezenty dla naszych Kochanych Dziadków. Co prawda mieliśmy stworzyć zimowy las, ale udało nam się przekonać Panią Magdę do zmiany. Zobaczcie sami, co nam wyszło. Już nie możemy doczekać się czwartku, żeby przekonać się, czym zostaniemy zaskoczeni tym razem.

kf1kf2kf3kf4kf5

 

Filia nr 5 - Walcownia

Hu, hu, ha, nasza zima zła...- niestety tylko w piosence :) Dlatego też dzieci biorące udział w zajęciach w Filii nr 5 - Walcownia postanowiły przywołać zimę i wykonały piękne, mroźne krajobrazy z wykorzystaniem różnych materiałów oraz zainspirowane przygodami Neli na Antarktydzie - czupurne eko pingwiny. Od razu zrobiło nam się zimniej :)

pi1pi2pi3

 

Filia nr 7 - BIBLIOSFERA

Aura tegorocznych ferii nie sprzyja zabawom na śniegu, dlatego dzieci chętnie odwiedzają Bibliosferę. W pierwszym tygodniu było coś dla ciała i umysłu: zagadki, kalambury, gry planszowe oraz mnóstwo konkurencji sportowych. Co też wydarzy się w następnym tygodniu?

dbf1dbf2dbf3dbf4dbf5

 

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. Dzieciaki z Tajemniczego Ogrodu postanowiły przywołać śnieżną zimę wykonując zimowe pejzaże różnymi technikami plastycznymi. Mimo braku śniegu, pamiętając o dokarmianiu ptaków zrobiliśmy kolorowe karmniiki dla nich.

ot1ot2ot3ot4ot5

 

Filia nr 14 - Zagórze

Choć za oknem słońce i temperatura „na plusie", dzieciaki na zajęciach postanowiły stworzyć zimowy krajobraz. Za pomocą różnych materiałów powstały ciekawe i różnorodne prace. Mamy nadzieję, że zima jeszcze nadejdzie i będziemy mogli ją podziwiać nie tylko na obrazkach i zdjęciach sprzed lat.

zf1zf2zf3zf4zf5

Drugie zajęcia odbyły się pod hasłem "Bałwankowo". Z kul styropianowych oraz waty dzieci stworzyły niecodzienne bałwanki. Mamy nadzieję, że ich pojawienie się w bibliotece przywoła zimową aurę i upragniony śnieg.

wat1wat2wat3

 

Filia nr 17 - Pogoń

Podczas tegorocznych ferii brakuje nam przede wszystkim śniegu. W pierwszym tygodniu zajęć w Filii nr 17 - Pogoń, dzieci "ulepiły" bałwanki i zrobiły śnieżne kule, aby choć w bibliotece poczuć odrobinkę zimowej aury.

sl1sl2sl3sl4

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

Za oknem pogoda bardziej jesienna niż zimowa, jednak w bibliotece zima pełną parą! Dzieciaki, które spędzają u nas czas wykonały piękny zimowy krajobraz oraz portret bałwanka Olafa z "Krainy Lodu". Nie zabrakło także zimowych piosenek, zagadek i wykreślanek.

ol1ol2ol3ol4ol5

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine