Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Meller plakat

Już 22 października!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem, felietonistą i reportażystą Marcinem Mellerem. Spotkanie promujące najnowszą publikację Autora zatytułowaną "Nietoperz i suszone cytryny" odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 22 października 2019 o godz. 17.00. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska. Wstęp wolny.


Marcin Meller - ur. 23 października 1968 roku w Warszawie. Jest polskim historykiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym oraz dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Po ukończeniu szkoły podstawowej udał się do klasy humanistycznej warszawskiego liceum, a następnie podjął studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował w tygodniku „Polityka" jako reporter, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, zarówno polityczną jak i obyczajową. Był również felietonistą tygodnika „Wprost", a od marca 2012 roku pisze również swe felietony do „Newsweeka". W latach 2000-2002 był gospodarzem nadawanego przez telewizję TVN popularnego cyklu w formie reality show pt. "Agent". Od 2005-2008 roku prowadził wraz z Kingą Rusin poranny program "Dzień Dobry TVN", od 2013 do 2019 roku towarzyszyła mu w na antenie Magda Mołek. Ponadto był gospodarzem teleturnieju stacji TVN pt. "Kapitalny Pomysł". Od roku 2009 pojawia się również na antenie TVN24, gdzie prowadzi sobotni magazyn o tematyce kulturalnej pt. "Drugie śniadanie mistrzów". Marcin Meller był gospodarzem autorskiej audycji pt. „Mellina", nadawanej na falach Roxy FM. W listopadzie 2016 roku objął funkcję dyrektora wydawniczego w ramach Grupy Wydawniczej Foksal.

Publikacje książkowe:

• Gaumardżos! Opowieści z Gruzji – współautor z Anną Dziewit-Meller (2011)
• Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe (2013)
• Sprzedawca arbuzów (2016)
• Nietoperz i suszone cytryny (2019)

Meller plakat

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine