joomla vector social icons

"Przenieś się do krainy fantazji"

Hyla

Wystawa ilustracji Karoliny Hyli

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) i obejrzenia wystawy ilustracji młodej artystki Karoliny Hyli, studentki katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka prac studiuje projektowanie graficzne, a na wystawie prezentuje swoje ciepłe, wielobarwne obrazy adresowane głównie do dzieci.

Dzięki bezpośredniemu obcowaniu ze sztuką młodzi czytelnicy mają okazję odkryć nowe, świeże spojrzenie na świat. Twórczość Karoliny Hyli umiejętnie łączy plastykę z teatrem i literaturą. Została wyróżniona przez jury dziecięce w konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci".

Zapraszamy do Galerii "Pod Świetlikiem" w dniach 3-24 września 2019, w godzinach otwarcia Mediateki.

„Bajka o Wiśle" to książka autorstwa Magdaleny Zarębskiej. Została wydana przez Wydawnictwo Tibum oraz ASP w Katowicach. Karty z ilustracjami zostały zaprezentowane w niecodziennej formie teatrzyku Kamishibai. Książka ta opowiada ekscytującą historię podróży z Nurtem Rzeki. Publikacja o charakterze edukacyjnym, ukazuje piękno flory i fauny Wisły i jej brzegów, a także znanych i mniej znanych miejsc na mapie Polski.

„Za chmurami" to picturebook skierowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Poprzez ilustrację Autorka podkreśla, jak ważne jest spędzanie czasu z rodziną, odejście od ekranu telewizora, komputera czy telefonu – urządzeń tak popularnych w obecnych czasach. Zwraca uwagę na problem, który zauważyła wśród dzisiejszych rodzin, a także pragnie pokazać, że wystarczy jedna chwila, żeby wszystko zmienić na lepsze.

Hyla

Z życia filii

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady - "Kłamczucha"

kl1

Filia nr 15

Tegoroczne, III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press, odbyło się w Filli nr 15 w ramach bibliotecznej akcji "Lektury na plan". Zaproszeni uczniowie z klas IV i VI SP nr 46 w Sosnowcu wraz z nauczycielami, Joanną Adamczyk i Katarzyną Gwoździk, prezentowali fragmenty "Kłamczuchy" Małgorzaty Musierowicz, a także krótkie informacje na temat głównej bohaterki, Anieli Kowalik.

Więcej…

Książki z Budżetu Obywatelskiego również w Filii nr 2

20190705 121545

Filia nr 2

Do Filii nr 2 trafiły książki zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Są to 254 pozycje za kwotę 5 tys. zł, wśród których czytelnicy mogą znaleźć beletrystykę, literaturę naukową, sporo biografii oraz książki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały na nasz projekt tym samym przyczyniając się do pozyskania funduszy na zakup nowości wydawniczych do naszej Filii.

Więcej…

Wystawa malarstwa „Zmyślone / Non-pompatico”

Kostyła Mańkiewicz F-2

Filia nr 2 – Rudna IV

Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy „Zmyślone / Non-pompatico" autorstwa Stelli Kostyły i Adriany Mańkiewicz – studentek ASP. Wernisaż odbędzie się w czwartek 19 września 2019 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32. Wstęp wolny.

Więcej…

"Morskie FOTO opowieści"

gOŚKA DLA DOROSŁYCH F-8

Zapraszamy na wernisaż

Filia nr 8 - Osiedle Rudna I serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Tyszkowskiej "Morskie FOTO opowieści" - czwartek 19 września 2019, godz. 16.00. Prace prezentowane będą w siedzibie biblioteki przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22A. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine