Z wizytą w Legendii

Legendia

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Legendia to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych, związanych z polskimi i słowiańskimi legendami. Pełna śmiechu i pozytywnych emocji wizyta w Legendii dostarczy dzieciom mnóstwo radości ze szczyptą wiedzy.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem swych pociech na wycieczkę, która odbędzie się w czwartek 18 lipca 2019 prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem wyjazdu i wypełnienie niezbędnych formularzy. Brak wolnych miejsc!

Regulamin uczestnictwa w wycieczce do Legendii (18.07.2019)

1. Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszeniowej POBIERZ, a także zgody POBIERZ podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00.
2. Zapisy rozpoczynają się dnia 10 lipca 2019 r. od godz. 11.00.
3. Organizator nie przyjmuje zapisów grup zorganizowanych.
4. W wycieczce mogą brać udział dzieci w wieku od 10 do 15 lat.
5. Pierwszeństwo udziału w wycieczce mają dzieci aktywnie uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w placówkach bibliotecznych. Podkreślamy, że zgłoszenia przyjmowane są TYLKO wg w/w zasad i nie podlegają wcześniejszej rezerwacji.
6. Zbiórka na parkingu przy Teatrze Zagłębia, ul. Teatralna 4 o godz. 10.15 dnia 18 lipca 2019 r.
7. Koszt biletów wstępu, transport i ubezpieczenie pokrywa Organizator.
8. Każdy uczestnik zabiera ze sobą lekkostrawne pożywienie oraz napoje.
9. Każdy uczestnik musi mieć wygodne sportowe obuwie (wiązane lub na rzepy) oraz kurtkę przeciwdeszczową lub czapkę przeciwsłoneczną w zależności od pogody.
10. Dzieciom mającym chorobę lokomocyjną, odpowiednie środki farmakologiczne zapewnia i podaje rodzic/opiekun prawny.
11. Przewidywany powrót ok. godz. 16.30, dnia 18 lipca 2019 r. na parking przy Teatrze Zagłębia, ul. Teatralna 4.
12. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z ofertą oraz regulaminem Legendii w Chorzowie.

Regulamin bezpieczeństwa i zachowania się na wycieczkach

Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:

• Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
• Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.
• Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.
• Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
• Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
• Uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie.
• Dbać o otaczające mienie, posiadany bagaż i współuczestników wyjazdu.
• Pozostawić czystość i porządek w miejscach pobytu uczestników wycieczki.
• Informować opiekunów wycieczki o ewentualnych wypadkach, wyrządzonych szkodach lub innych problemach związanych z wycieczką.
• Przestrzegać przepisów obowiązujących w czasie jazdy autobusem, pociągiem lub innymi środkami komunikacji oraz zwiedzania.
• Rodzice/opiekunowie uczestników wycieczki ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody i zniszczenia mienia - powstałe w trakcie trwania wycieczki - z winy ich dzieci/podopiecznych.
• Każdy uczestnik wycieczki ponosi odpowiedzialność za rzeczy zgubione lub pozostawione w Parku, jak również w jego otoczeniu, na parkingach w innych miejscach przylegających do terenu Parku w Ustroniu
• Podczas wycieczki nie wolno palić papierosów, pić alkoholu i stosować innych używek.
• Mieć przy sobie legitymację szkolną.
• Poinformować opiekunów wycieczki o ewentualnych dolegliwościach i stosowanych lekach.

W razie nieprzestrzegania Regulaminu bezpieczeństwa wobec uczestnika wycieczki zostaną wyciągnięte konsekwencje tj. zakaz udziału w innych wycieczkach organizowanych przez MBP oraz natychmiastowe poinformowanie rodzica/opiekuna o drastycznym złamaniu zasad zachowania.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" dostępny m.in. na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

Legendia

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine