Notice: Undefined index: HTTP_USER_AGENT in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/modules/mod_je_social/mod_je_social.php on line 48

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze

Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do promocji książek i czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego Filia nr 11 w Ostrowach Górniczych zorganizowała dla najmłodszej grupy czytelników promocyjną wystawkę, której główną bohaterką była Pyza. Pyza to rezolutna dziewczynka, ciekawa świata, ludzi i ich obyczajów. Uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, a jej wędrówki bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. Promocja z jej udziałem miała na celu zachęcić małych czytelników do sięgania po literaturę dziecięcą, szczególnie polską m.in. serii Bolek i Lolek, Reksio, bajek i baśni np. Wars i Sawa, wierszy Jana Brzechwy,Tuwima itd. Czytanie poza tym, że jest wielką frajdą to jednocześnie uczy, rozwija, pokazuje wartości i piękno, kształtuje osobowość już we wczesnym dzieciństwie. Zainteresowanie jak widać było duże. Dzieci w różnych dla siebie pozycjach zapoznawały się z książkami, a to zapewne zaowocuje tym, że zachęcone przez Pyzę jeszcze bardziej pokochają czytanie książek.

tbo1

tbo2tbo3

tbo4tbo5

 

Filia nr 14 - Zagórze

Książka za jeden uśmiech. Z okazji Tygodnia Bibliotek Filia nr 14 przygotowała dla swoich czytelników literacką zabawę. Polega ona na odgadywaniu poprawnych tytułów znanych dzieł literackich. Każdy odgadnięty tytuł to możliwość wylosowania nagrody – niespodzianki. Dodatkową atrakcją jest możliwość przygarnięcia do domu dowolnie wybraną książkę. Jest tylko jeden warunek – to jest książka za uśmiech.

akza1akza2

akza3

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, mimo brzydkiej aury, naszą filię odwiedziły "Kangurki", grupa 4-latków. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przespacerować się po wypożyczalni, dowiedzieć się jak ważne jest poszanowanie książek oraz jakie funkcje spełnia biblioteka. W trakcie wizyty przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Franklin i książka z biblioteki", obejrzały fragment bajki o Peppie oraz pokolorowały obrazek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki.

tbp1tbp2

tbp3tbp4

 

Filia nr 7 - Bibliosfera

Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do odwiedzenia Bibliosfery. W tym czasie Filia nr 7 gościła dzieci z Przedszkola nr 54 oraz Przedszkola Bajkowo i Sportowo. Nasi milusińscy, po zwiedzeniu biblioteki, mieli okazję pobuszować wśród książek, posłuchać ciekawostek o bibliotece i zawodzie bibliotekarza oraz wysłuchać ciekawych wierszy i bajeczek. Uczniowie SP 29 obejrzeli interesującą prezentację multimedialną o historii książki i bibliotek. Mimo deszczowej pogody wszyscy bawili się świetnie.

9.05.2019 002 9.05.2019 016

14.05 014 15.05 002

 

Filia nr 1 - Środula


Pszczółki, Świerszcze, uczniowie klasy II z zaprzyjaźnionej szkoły nr 42 - to tylko niektórzy goście naszej biblioteki. Dzieciaki miały okazję bliżej przyjrzeć się zarówno pracy bibliotekarzy jak i samym bibliotekom. Dzięki Internetowi zwiedziliśmy Książnice w Niemczech, Holandii, Egipcie, Japonii czy Australii. Dzieciaki obejrzały również prezentację o rekordach związanych z książkami. Czy wiecie, że najdłuższy tytuł składa się z 5633 znaków (1086 słów) i należy do wydanej w Indiach książki opisującej dziwactwa języka angielskiego?

DSCN7662 DSCN7669

DSCN7671 DSCN7682

DSCN7683 DSCN7684

 

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Filia nr 14 - Zagórze "Dziękujemy!"

SAM 5548

Budżet Obywatelski

Filia nr 14 - Zagórze otrzymała książki zakupione w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Za 4.000 zł zakupione zostały 203 książki: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Księgozbiór Filii wzbogacił się o poszukiwaną przez czytelników beletrystykę, lektury oraz książki popularnonaukowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę i dzięki którym pozyskaliśmy fundusze.

Sierpniowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Drugi miesiąc folkowych zabaw!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" trwa. Wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine