Bezpłatne warsztaty scenograficzne

4.SJT - lead

„Scenografia bez tajemnic"

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach komputerowego projektowania scenografii „Scenografia bez tajemnic" przeznaczonych dla młodzieży zainteresowanej teatrem, sztuką i nowymi technologiami. Te wyjątkowe zajęcia, organizowane są w ramach 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej" dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w warsztatach prowadzonych przez Annę Kaczkowską – scenografa i kostiumografa, jest bezpłatny! Poniżej przedstawiamy krótki regulamin oraz karty zgłoszeniowe do pobrania.

Młodzi „projektanci" zostaną zapoznani z podstawami tworzenia scenografii w teatrze, źródłami inspiracji, a także z programem komputerowym przeznaczonym do tworzenia projektów scenografii. Uczestnicy, z pomocą artystki prowadzącej zajęcia, będą tworzyć swoje projekty.

Terminy:
30 listopada 2018, godz. 16:00
7 grudnia 2018, godz. 16:00
14 grudnia 2018, godz. 16:00

Regulamin uczestnictwa w warsztatach komputerowego projektowania
„Scenografia bez tajemnic"

1. Warunkiem udziału w warsztatach komputerowego projektowania scenografii jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, piętro II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00). KARTA PEŁNOLETNI, KARTA NIEPEŁNOLETNI.
2. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 13 – 18 lat.
3. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Literacko-artystyczne konteksty teatru. 4. Sosnowiecka Jesień Teatralna", dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
4. Warsztaty teatralne odbywać się będą w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.
5. Spotkania odbywać się będą w dniach 30.11, 7.12, 11.12, 14.12.2018 r., w godz. 16.00 – 18.00.
6. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 10-osobowa grupa, która weźmie udział we wszystkich czterech warsztatach.
7. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
8. Warsztaty poświęcone będą m.in.: tworzeniu projektów z zastosowaniem graficznego programu komputerowego umożliwiającego projektowanie elementów scenografii.
9. Warsztaty poprowadzi Anna Kaczkowska – scenograf, kostiumograf.
10. Zapisy przyjmowane będą do 29 listopada 2018 r. O miejscu na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
11. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Z życia filii

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…

II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Bez tytułu

Filia nr 15

Wspominając kwietniową przygodę z Jeżycjadą, do której przyłączyliśmy się razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Za zgodą wydawnictwa Akapit Press, organizatora tej ogólnopolskiej akcji oraz wydawcy książek Małgorzaty Musierowicz, udostępniamy videorelację zmontowaną przez jednego z uczniów sosnowieckiego gimnazjum - KLIK.

Joomla templates by Joomlashine