Warsztaty dla dziadków i wnuczków

4.SJT - lead

„Daj sobie szansę"

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach teatralnych „Daj sobie szansę" przeznaczonych dla wnuczek, wnuczków, babć i dziadków. Te niepowtarzalne, integracyjne warsztaty, których podstawą będzie wesoła zabawa w teatr, organizowane są w ramach 4. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w zajęciach prowadzonych przez znanych i lubianych aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu jest bezpłatny! Poniżej przedstawiamy krótki regulamin warsztatów oraz karty zgłoszeniowe do pobrania.

19 listopada 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Księżniczka czy paź, czyli ruszamy w mroki średniowiecza" – prowadzenie Agnieszka Bieńkowska – Aula Zagłębiowskiej Mediateki (prosimy o przygotowanie strojów "bazowych" - długie spódnice i chusty dla dziewczynek i pań, ciemne koszule/bluzy i spodnie dla chłopców i panów)

26 listopada 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Piraci z Sosnowca, czyli muzyka ponad wiekami" – prowadzenie Krzysztof Korzeniowski – Aula Zagłębiowskiej Mediateki

3 grudnia 2018, godz. 16:00
Warsztaty teatralne „Nieoczekiwana zamiana ról" – prowadzenie Beata Deutschman – Aula Zagłębiowskiej Mediateki

Regulamin uczestnictwa w warsztatach teatralnych
„Daj sobie szansę"

1. Warunkiem udziału w rodzinnych warsztatach teatralnych jest wypełnienie kart zgłoszeniowych podpisanych przez rodzica/opiekuna dziecka i babcię/dziadka oraz przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, piętro II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00). KARTA DOROSŁY, KARTA DZIECKO.
2. Warsztaty przeznaczone są dla wnuczek, wnuczków, babć i dziadków.
3. Optymalny wiek dzieci to 6-10 lat.
4. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Literacko-artystyczne konteksty teatru. 4. Sosnowiecka Jesień Teatralna", dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
5. Warsztaty teatralne odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.
6. Spotkania odbywać się będą w dniach 19.11, 26.11, 3.12.2018 r., w godz. 16.00 – 17.30.
7. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 24-osobowa grupa (12 par dziecko+dorosły), która weźmie udział we wszystkich trzech warsztatach.
8. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
9. Warsztaty poświęcone będą m in.: zabawie z kostiumem i rekwizytem, interpretacji teksu, emisji głosu, wykorzystaniu ciała do wyrażania emocji, odgrywaniu w parach krótkich scenek sytuacyjnych, zabawie rytmem i muzyką.
10. Warsztaty poprowadzą aktorzy z Teatru Zagłębia: Agnieszka Bieńkowska, Krzysztof Korzeniowski i Beata Deutschman.
11. Zapisy przyjmowane będą do 15 listopada 2018 r. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
12. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Z życia filii

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…

II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Bez tytułu

Filia nr 15

Wspominając kwietniową przygodę z Jeżycjadą, do której przyłączyliśmy się razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Za zgodą wydawnictwa Akapit Press, organizatora tej ogólnopolskiej akcji oraz wydawcy książek Małgorzaty Musierowicz, udostępniamy videorelację zmontowaną przez jednego z uczniów sosnowieckiego gimnazjum - KLIK.

Joomla templates by Joomlashine