joomla vector social icons

O "Świerszczyku" i dobrym wychowaniu

rs1

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się kolejne warsztaty z czasopismem "Świerszczyk". Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu poznali historię "Świerszczyka", a następnie sami je zredagowali tworząc strony tytułowe oraz uzupełniając poszczególne rubryki. Tworzenie własnego, niepowtarzalnego czasopisma sprawiło dzieciom wiele radości. Natomiast uczniowie klasy V wzięli udział w lekcji dotyczącej zasad savoir-vivre. Piątoklasiści, oprócz najważniejszych zasad dobrego wychowania poznali także znaczenie pojęć takich jak np. gafa, bon ton czy etykieta. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach znajdzie zastosowanie w codziennym życiu uczniów.

rs2rs3

rs4rs5

rs6


Z życia filii

Walentynki w Bibliosferze

tynki1

Filia nr 7

Przemiłe poetyckie spotkanie walentynkowe w doborowym towarzystwie już za nami. Pasjonaci poezji miłosnej i dobrej zabawy zaprezentowali ulubione wiersze. Marianna Oruba podzieliła się z uczestnikami własną twórczością poetycką. Były rozmowy, dyskusje, śpiewy i mnóstwo śmiechu...

Więcej…

Walentynkowy Mały Artysta

maw1

Filia nr 15

Kolejne zajęcia plastyczne "Małego Artysty" zaowocowały pięknymi Walentynkami, które wręczono najbliższym. Do wykonania upominków wykorzystano różne materiały plastyczne. Bardzo dobrze sprawdziły się zdekompletowane puzzle, które zamieniły się w przecudne serduszka.

Więcej…

Ferie 2019 - fotorelacja

Ferie lead

"Bałwankowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Bajeczki z kufra wyciągane

kuf1

Świat Nauki i Fantazji

W Labiryncie Książek odbyło się spotkanie z cyklu "Bajeczki z kufra wyciągane". Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym młodym czytelnikom bajeczek, które czytały nasze mamy czy babcie. Mimo, iż proponowane książeczki różnią się od współczesnych wydań szatą graficzną i wspaniałą kolorystyką, to zawarte w nich treści są równie wartościowe. Przybyłe dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowieści o kłócących się rurach i żyrafie, która miała straszny katar.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine