O "Świerszczyku" i dobrym wychowaniu

rs1

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się kolejne warsztaty z czasopismem "Świerszczyk". Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu poznali historię "Świerszczyka", a następnie sami je zredagowali tworząc strony tytułowe oraz uzupełniając poszczególne rubryki. Tworzenie własnego, niepowtarzalnego czasopisma sprawiło dzieciom wiele radości. Natomiast uczniowie klasy V wzięli udział w lekcji dotyczącej zasad savoir-vivre. Piątoklasiści, oprócz najważniejszych zasad dobrego wychowania poznali także znaczenie pojęć takich jak np. gafa, bon ton czy etykieta. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach znajdzie zastosowanie w codziennym życiu uczniów.

rs2rs3

rs4rs5

rs6


Z życia filii

W świątecznym nastroju

wsn1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

5 grudnia 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostały zorganizowane popołudniowe warsztaty plastyczne pn. „W świątecznym nastroju". W trakcie spotkania młodzi miłośnicy sztuk artystycznych wykonywali Aniołki i Mikołajki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, czego efektem było powstanie pięknych prac.

Więcej…

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine