joomla vector social icons

Wrzesień w Świecie Nauki i Fantazji

nf3

Ale się działo!

Piękny wrzesień już za nami, podobnie jak pierwszy miesiąc intensywnych zajęć w Świecie Nauki i Fantazji. Wycieczki ze szkół i przedszkoli tłumnie uczęszczały do Zagłębiowskiej Mediateki. Celem odwiedzin było zwiedzanie biblioteki i udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę. Pogadanki o jesieni, zabawy taneczno-ruchowe, bum bum rurki, sprzęty multimedialne, to tylko część atrakcji, które czekały na naszych gości. Duża część dzieci wróciła do nas z rodzicami bądź dziadkami - widać, że nowa biblioteka robi ogromne wrażenie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z fantastycznych wrześniowych spotkań!

Zajęcia cykliczne z serii "Śpiewać i tańczyć każdy może" uważamy za otwarte. Może nie bardzo tłumnie, ale za to radośnie, tanecznie i z muzyką na ustach bawiliśmy się we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Dzieci podczas zajęć pracowały nad głosem, było wspólne śpiewanie i interpretowanie danego utworu. Nie zabrakło również bitwy na najlepsze karaoke. Druga część zajęć upłynęła w tanecznej atmosferze. Zabawa taneczno-ruchowa, bum bum rurki, "Just dance" to tylko niektóre atrakcje wtorkowych zajęć. Nasi uczestnicy poznali również podstawowe kroki bachiaty, latynoskiego tańca, który będziemy systematycznie ćwiczyć podczas kolejnych spotkań.

28 września 2018 w ramach ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, Świat Nauki i Fantazji przygotował dla naszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Tematem przewodnim były baśnie i bajki znanej polskiej poetki, pisarki Janiny Porazińskiej. Przybyłe dzieci przywitała czarownica, która zaprosiła wszystkich do wysłuchania fragmentów bajek Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy. Wybrane utwory czytali nasi wyjątkowi goście, wprost z krainy bajek. Na początek piękna i czarująca królewna, której strzegła sama Merida Waleczna, potem zły charakter w postaci czarnego łabędzia i na koniec skromny Włóczykij. Nie zabrakło również fragmentu dla czarownicy, która też bardzo chciała coś przeczytać swoim ochrypłym i skrzekliwym głosem.

Również pierwsze zajęcia z cyklu "Młodzi kreatywni" już za nami. Przybyłe dzieci wcieliły się w prawdziwych konstruktorów i z klocków próbowały wyczarować inżynierskie cuda.

nf1nf2

nf4nf5

nf6nf7

nf8nf9

nf10nf11

nf12nf13

nf14nf15

gc1gc2

gc3gc4

gc5gc6

gc7gc8

gc9gc10


Z życia filii

Walentynki w Bibliosferze

tynki1

Filia nr 7

Przemiłe poetyckie spotkanie walentynkowe w doborowym towarzystwie już za nami. Pasjonaci poezji miłosnej i dobrej zabawy zaprezentowali ulubione wiersze. Marianna Oruba podzieliła się z uczestnikami własną twórczością poetycką. Były rozmowy, dyskusje, śpiewy i mnóstwo śmiechu...

Więcej…

Walentynkowy Mały Artysta

maw1

Filia nr 15

Kolejne zajęcia plastyczne "Małego Artysty" zaowocowały pięknymi Walentynkami, które wręczono najbliższym. Do wykonania upominków wykorzystano różne materiały plastyczne. Bardzo dobrze sprawdziły się zdekompletowane puzzle, które zamieniły się w przecudne serduszka.

Więcej…

Ferie 2019 - fotorelacja

Ferie lead

"Bałwankowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Bajeczki z kufra wyciągane

kuf1

Świat Nauki i Fantazji

W Labiryncie Książek odbyło się spotkanie z cyklu "Bajeczki z kufra wyciągane". Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym młodym czytelnikom bajeczek, które czytały nasze mamy czy babcie. Mimo, iż proponowane książeczki różnią się od współczesnych wydań szatą graficzną i wspaniałą kolorystyką, to zawarte w nich treści są równie wartościowe. Przybyłe dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowieści o kłócących się rurach i żyrafie, która miała straszny katar.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine