Wrzesień w Świecie Nauki i Fantazji

nf3

Ale się działo!

Piękny wrzesień już za nami, podobnie jak pierwszy miesiąc intensywnych zajęć w Świecie Nauki i Fantazji. Wycieczki ze szkół i przedszkoli tłumnie uczęszczały do Zagłębiowskiej Mediateki. Celem odwiedzin było zwiedzanie biblioteki i udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę. Pogadanki o jesieni, zabawy taneczno-ruchowe, bum bum rurki, sprzęty multimedialne, to tylko część atrakcji, które czekały na naszych gości. Duża część dzieci wróciła do nas z rodzicami bądź dziadkami - widać, że nowa biblioteka robi ogromne wrażenie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z fantastycznych wrześniowych spotkań!

Zajęcia cykliczne z serii "Śpiewać i tańczyć każdy może" uważamy za otwarte. Może nie bardzo tłumnie, ale za to radośnie, tanecznie i z muzyką na ustach bawiliśmy się we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Dzieci podczas zajęć pracowały nad głosem, było wspólne śpiewanie i interpretowanie danego utworu. Nie zabrakło również bitwy na najlepsze karaoke. Druga część zajęć upłynęła w tanecznej atmosferze. Zabawa taneczno-ruchowa, bum bum rurki, "Just dance" to tylko niektóre atrakcje wtorkowych zajęć. Nasi uczestnicy poznali również podstawowe kroki bachiaty, latynoskiego tańca, który będziemy systematycznie ćwiczyć podczas kolejnych spotkań.

28 września 2018 w ramach ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, Świat Nauki i Fantazji przygotował dla naszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Tematem przewodnim były baśnie i bajki znanej polskiej poetki, pisarki Janiny Porazińskiej. Przybyłe dzieci przywitała czarownica, która zaprosiła wszystkich do wysłuchania fragmentów bajek Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy. Wybrane utwory czytali nasi wyjątkowi goście, wprost z krainy bajek. Na początek piękna i czarująca królewna, której strzegła sama Merida Waleczna, potem zły charakter w postaci czarnego łabędzia i na koniec skromny Włóczykij. Nie zabrakło również fragmentu dla czarownicy, która też bardzo chciała coś przeczytać swoim ochrypłym i skrzekliwym głosem.

Również pierwsze zajęcia z cyklu "Młodzi kreatywni" już za nami. Przybyłe dzieci wcieliły się w prawdziwych konstruktorów i z klocków próbowały wyczarować inżynierskie cuda.

nf1nf2

nf4nf5

nf6nf7

nf8nf9

nf10nf11

nf12nf13

nf14nf15

gc1gc2

gc3gc4

gc5gc6

gc7gc8

gc9gc10


Z życia filii

Lektury na plan - pierwszy filmik

lektury

Filia nr 15

Podsumowaniem spotkań czytelniczych "Lektury na plan" w Filii nr 15 - Mec, w których biorą udział uczniowie z klas podstawowych i gimnazjalnych, będą filmiki promujące naszą akcję i zachęcające młodzież do czytania książek. Prezentujemy pierwszy z nich. Czytamy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza z klasą VI b ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu - KLIK.

Tydzień na Walcowni

ska1

Filia nr 5

Co to jest czako, co oznaczają kolory pióropusza, na czym polega praca górnika – tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 14, uczestnicząc w zajęciach z cyklu "Wędrówki z legendą". Atrakcją spotkania było obejrzenie przedstawienia pt. „Legenda o Skarbniku" z użyciem teatrzyku kamishibai. Najmłodsze grupy przedszkolaków wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu w bibliotece, na którym każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Więcej…

Drużyna Świętych Mikołajów

mipo1

Filia nr 17

W przeddzień Mikołajek podczas popołudniowych warsztatów plastycznych dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń miały okazję własnoręcznie zrobić postać starszego pana z Laponii. Wykorzystując dostępne materiały plastyczne i pomysłowość, stworzyły drużynę Świętych Mikołajów niosących prezenty grzecznym dzieciom.

Więcej…

II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Bez tytułu

Filia nr 15

Wspominając kwietniową przygodę z Jeżycjadą, do której przyłączyliśmy się razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Za zgodą wydawnictwa Akapit Press, organizatora tej ogólnopolskiej akcji oraz wydawcy książek Małgorzaty Musierowicz, udostępniamy videorelację zmontowaną przez jednego z uczniów sosnowieckiego gimnazjum - KLIK.

Joomla templates by Joomlashine