Wrzesień w Świecie Nauki i Fantazji

nf3

Ale się działo!

Piękny wrzesień już za nami, podobnie jak pierwszy miesiąc intensywnych zajęć w Świecie Nauki i Fantazji. Wycieczki ze szkół i przedszkoli tłumnie uczęszczały do Zagłębiowskiej Mediateki. Celem odwiedzin było zwiedzanie biblioteki i udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę. Pogadanki o jesieni, zabawy taneczno-ruchowe, bum bum rurki, sprzęty multimedialne, to tylko część atrakcji, które czekały na naszych gości. Duża część dzieci wróciła do nas z rodzicami bądź dziadkami - widać, że nowa biblioteka robi ogromne wrażenie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z fantastycznych wrześniowych spotkań!

Zajęcia cykliczne z serii "Śpiewać i tańczyć każdy może" uważamy za otwarte. Może nie bardzo tłumnie, ale za to radośnie, tanecznie i z muzyką na ustach bawiliśmy się we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Dzieci podczas zajęć pracowały nad głosem, było wspólne śpiewanie i interpretowanie danego utworu. Nie zabrakło również bitwy na najlepsze karaoke. Druga część zajęć upłynęła w tanecznej atmosferze. Zabawa taneczno-ruchowa, bum bum rurki, "Just dance" to tylko niektóre atrakcje wtorkowych zajęć. Nasi uczestnicy poznali również podstawowe kroki bachiaty, latynoskiego tańca, który będziemy systematycznie ćwiczyć podczas kolejnych spotkań.

28 września 2018 w ramach ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, Świat Nauki i Fantazji przygotował dla naszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Tematem przewodnim były baśnie i bajki znanej polskiej poetki, pisarki Janiny Porazińskiej. Przybyłe dzieci przywitała czarownica, która zaprosiła wszystkich do wysłuchania fragmentów bajek Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy. Wybrane utwory czytali nasi wyjątkowi goście, wprost z krainy bajek. Na początek piękna i czarująca królewna, której strzegła sama Merida Waleczna, potem zły charakter w postaci czarnego łabędzia i na koniec skromny Włóczykij. Nie zabrakło również fragmentu dla czarownicy, która też bardzo chciała coś przeczytać swoim ochrypłym i skrzekliwym głosem.

Również pierwsze zajęcia z cyklu "Młodzi kreatywni" już za nami. Przybyłe dzieci wcieliły się w prawdziwych konstruktorów i z klocków próbowały wyczarować inżynierskie cuda.

nf1nf2

nf4nf5

nf6nf7

nf8nf9

nf10nf11

nf12nf13

nf14nf15

gc1gc2

gc3gc4

gc5gc6

gc7gc8

gc9gc10

Z życia filii

Dzień Mamy i nie tylko...

tnp1

Filia nr 17

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu czym obdarować Mamę w dniu jej święta, to może zerknąć do naszej galerii, aby zobaczyć co stworzyli zdolni, młodzi i kreatywni uczestnicy na popołudniowych warsztatach. W trakcie pracy wkładali całe serce w wykonanie upominków dla swoich Mam, aby na koniec móc się pochwalić takimi oto efektami.

Więcej…

Wręczenie nagród "Dla Ciebie Mamo"

dcm1

Filia nr 6

21 maja 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Dla Ciebie Mamo", w którym udział wzięli uczniowie trzech sosnowieckich szkół podstawowych: SP nr 18, SP nr 30 i SP nr 36. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Więcej…

Na Dzień Mamy

dm1

Filia nr 2

Za kilka dni będziemy obchodzić święto wszystkich mam. Z tej okazji w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się zajęcia, podczas których dzieci z Przedszkola nr 57 wzięły udział w pogadance nt. Dnia Matki oraz wykonały dla swoich mam piękne laurki, które wręczą im 26 maja.

Więcej…

"Niezapominajka" - nie zapomnij o mnie

60981386 553601835044062 7522419706075021312 n

Impreza charytatywna z udziałem Filii nr 15

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Sosnowca spotkali się na imprezie charytatywnej "NIEZAPOMNAJKA" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Kocia Becia" przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i innych organizacji pozarządowych działających w mieście.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine