Sierpniowa FOTOgaleria 2018

Leadlato

Druga połowa lata wśród zwierząt

Letnia akcja "Biblioteka - ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt" rozkręciła się na dobre. Każdego tygodnia odwiedza nas mnóstwo dzieci, które wspólnie z nami chcą poszerzyć swą wiedzę o zwierzętach i przy okazji rozrywkowo spędzić wakacyjny czas. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Świat Nauki i Fantazji - Zagłębiowska Mediateka

med1med2

med3med4

med5med6

med7med8

med9med10

W minionym tygodniu młodzi miłośnicy zwierząt odwiedzili niebezpieczną i tajemniczą dżunglę. Poznaliśmy historię orangutana o imieniu Happy z książki "Zwierzaki świata" M.Wojciechowskiej, stworzyliśmy piękne i kolorowe ptaki egzotyczne. Tydzień spotkań zakończyliśmy konkurencjami sportowymi zorganizowanymi w ogrodzie oraz turniejem gier planszowych, który odbył się w Dziale Multimedialnym dla dzieci.

laki1

laki2laki3

laki4laki5

laki6

 Kolejny tydzień świetnej zabawy już za nami. W minionym tygodniu szliśmy tropem zwierząt żyjących w lasach i na łąkach, dzieci opisały przygody sowy Celiny oraz królika Pucusia w formie komiksu. W trakcie środowych warsztatów plastycznych powstały makiety lasów i łąk, natomiast w piątek odbyły leśne zawody, które zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

bie1bie2

bie3bie4

bie5bie6

bie7bie8

Z ostatniej chwili: w mijającym tygodniu w Krainie Nauki i Fantazji pojawiła się inwazja biedronek, które zaprzyjaźniły się z rodziną przesympatycznych misiów, co potrafią tańczyć przy dźwiękach rurek bum bum.

waz1waz2

waz3waz4

waz5waz6

waz7waz8

waz9waz10

waz11waz12

waz13

Kolejny wakacyjny tydzień za nami. Dzieci miały niewątpliwą przyjemność napisać list do Pani Sowy i układać litery ze swojego ciała, podobnie jak robił to znany z wiersza Brzechwy Wąż Kaligraf. Powstały również przepiękne węże z tektury, materiału i kartonowych pudełek. Nie zabrakło również zajęć taneczno-ruchowych, które są tak lubiane przez dzieci.

g1g2

g3g4

g5g6

g7g8

g9g10

g11g12

g13g14

To nieprawdopodobne jak ten czas szybko leci. Jeszcze w uszach rozbrzmiewają słowa wakacyjnego hymnu "Ciepłe lato zagościło już w ogródku, czas wakacji też się zbliża powolutku", a tu pora kończyć to wakacyjne szaleństwo. Chociaż ciężko będzie się rozstać, to czas do szkoły, a Biblioteka Zooteka zostanie już tylko ciepłym wspomnieniem. Zdjęcia chociaż odrobinkę zrelacjonują nam ostatni tydzień wspólnej zabawy.

 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

wwl1wwl2

wwl3

wwl4wwl5

wwl6

W pierwszym tygodniu sierpnia młodzi miłośnicy zwierząt z Wawelu wybrali się w podróż do dzikiej, niedostępnej i niebezpiecznej dżungli. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały tematyczną prezentację multimedialną, wykonały papierowe i plastelinowe zwierzęta oraz makietę dżungli. Nie zabrakło też zajęć ruchowych i sportowych ze zwierzętami w roli głównej.

 wp1wp2

wp3

W drugim tygodniu sierpnia młodzi miłośnicy zwierząt odwiedzili polskie lasy i łąki. W trakcie spotkań dzieci obejrzały barwną prezentację multimedialną na temat zwierząt zamieszkujących te malownicze tereny oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Młodzi artyści wykonali z papierowych talerzyków pająki, które zamieszkały we wspólnie utkanej pajęczej sieci oraz stworzyli kolorowe kolaże przedstawiające pejzaże naszych łąk i lasów.

wawa1wawa2

wawa3

W kolejnych tygodniach wakacyjnych podróży młodzi odkrywcy tajemniczego świata zwierząt poznawali piękno mórz i oceanów oraz lokatorów upalnej sawanny. W trakcie spotkań dzieci z zainteresowaniem oglądały barwne prezentacje tematyczne, rozwiązywały bajkowe łamigłówki i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zajęciach nie zabrakło także warsztatów plastycznych, które zorganizowane zostały nie tylko w bibliotece, ale również w plenerze parku miejskiego.

Filia nr 1 - Środula

pin1pin2

pin3pin4

pin5pin6

pin7

Piąty, najbardziej upalny jak dotąd tydzień już za nami! Tym razem poznaliśmy zwyczaje i życie codzienne zwierzaków kojarzonych z chłodnymi rejonami świata - reniferów (szczególnie przypadł nam do gustu renifer o imieniu Płatek Śniegu) oraz pingwinów (czy wiedzieliście, że pingwiny mają łaskotki na które reagują podobnie do śmiechu!). W naszej bibliotecznej galerii pojawiło się też kilka nowych kotów, a od piątku tworzymy dinozaura! A wszystko udokumentowane na załączonych zdjęciach!

odula1odula2

odula3odula4

Kolejny gorący tydzień za nami! Gotowy jest już nasz DINO prosto z Parku Jurajskiego, skończyliśmy również ogon bibliotecznego węża (pod koniec wakacji całego gada będzie można podziwiać w Zagłębiowskiej Mediatece). W piątek na naszych bibliotecznych regałach przysiadły kolorowe papugi, które będą nam towarzyszyły do końca wakacji! Już po niedzieli kolejne zwierzaki dołączą do naszego środulskiego zoo!

rob1rob2

rob3

Kolejny tydzień - siódmy już - upłynął nam dość niejednoznacznie. Tematem przewodnim w tych dniach było... jabłko. Jeśli zastanawiacie się jak się to ma do naszego zoo, to pomyślcie - jakie zwierzęta lubią jabłka? I już macie odpowiedź. Tym lubianym przez nas owocem zajadają się również owocówki jabłóweczki. Tyle, że sami przyznajcie - te w naszym wykonaniu wyglądają o wiele sympatyczniej niż te w rzeczywistości. A jeśli myślicie, że jabłkami żywią się także jeże (o których to zrobienie także się pokusiliśmy), to... jesteście w błędzie! Tu ukryty był haczyk. Na tych zajęciach rozprawiliśmy się z tym bardzo stary mitem. Rysunek jeża z jabłkiem na kolcach to motyw znany już w starożytności. Średniowieczne ryciny także przedstawiają te sympatyczne zwierzątka, jak turlają się na plecach, żeby nadziać owoce na igły... A tak naprawdę jeże są mięsożerne – lubią robaki i owady. I o tę informację będziecie już mądrzejsi.

kot1kot2

kot3kot4

kot5kot6

Ósmy tydzień wakacji upłynął nam na niezapowiedzianej wizycie tajemniczego gościa, którym okazał się... kot. Doszły go zapewne słuchy o spotkaniach w bibliotece pod hasłem: "Biblioteka-ZOOteka czyli lato wśród zwierząt" i postanowił sprawdzić czym to zajmują się dzieci, gdy nie bawią się na podwórku. A co zatem robiły dzieci? Postanowiły samodzielnie wykonać biedronkę, ale nie byle jaką. Tylko huśtającą się na huśtawce. A co? Są wakacje - jest zabawa. Postanowiliśmy też w jakiś sposób uhonorować naszego bibliotecznego kota i zrobiliśmy pamiątkowy szablon, który po zabraniu do domu będzie nam przypominał o... (i tu już każdy z nas wstawi imię dla swojego zwierzaka).

 

Filia nr 2 - Rudna IV

ryb1ryb2

ryb3ryb4

ryb5ryb6

ryb7ryb8

ryb9

W tym tygodniu podsumowaliśmy mijający miesiąc, w którym poznaliśmy zdobywców górskich szczytów, mieszkańców bieguna północnego, skrzydlatych władców przestworzy, a także poznaliśmy sztukę przetrwania odwiedzając dżunglę oraz pustynię. Następnie przenieśliśmy się do podwodnego świata zwierząt, zbudowaliśmy akwarium z jego mieszkańcami oraz stworzyliśmy własną rafę koralową.

morze1morze2

morze3morze4

W tym tygodniu wybraliśmy się na morską wyprawę - zwiedzaliśmy morza i oceany. Następnie przenieśliśmy się do pobliskich lasów, gdzie nauczyliśmy się bezpiecznie po nim poruszać i odnajdywać ślady zwierząt.

reksio1reksio2

reksio3reksio4

reksio5

W tym tygodniu uczestnicy wakacyjnych zajęć poznali koty dzikie i domowe oraz rasy psów. Dzieci wykonały prace plastyczne: tygrysa, a także naszych domowych ulubieńców, czyli pieski i kotki. Bohaterem spotkania był sympatyczny Reksio, któremu stworzyliśmy również budę, aby miał gdzie mieszkać.

ruru1ruru2

ruru3ruru4

ruru5ruru6

ruru7ruru8

ruru9ruru10

W minionym tygodniu uczestnicy wakacyjnych zajęć poznali zwierzęta sawanny oraz wykonali lwy z papierowych talerzyków. Dzieci poznały także zwierzęta domowe i gospodarskie, a następnie wykonały prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Starsze dzieci pomogły w wykonaniu segmentu megawęża, który zostanie zaprezentowany podczas festynu kończącego wakacje.

Dzieci biorące udział w konkursie drużynowym na "Kocurkowy domek marzeń" zakończyły prace nad legowiskiem dla miłych futrzaków. 

rudd1rudd2

rudd3

Za nami ostatni tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co nieco o domowych gryzoniach i żółwiach, a następnie wykonały je z papierowych talerzyków. Młodsza grupa dzieci poznała wierszyk Juliana Tuwima pt. "Rzepka", który ochoczo przedstawiła w inscenizacji teatralnej, a także wykonała kolorowanki do przeczytanego utworu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także w jakich zawodach pomagają psy oraz jak opiekować się domowymi pupilami i zapewnić im bezpieczny dom.

 

Filia nr 3 - Klimontów

dzu1dzu2

dzu3dzu4

dzu5dzu6

dzu7dzu8

Połowa wakacji za nami. Ostatni dzień lipca i pierwsze dni sierpnia nasi młodzi miłośnicy zwierząt spędzili w afrykańskiej i południowoamerykańskiej dżungli. Dzięki pięknie kolorowanym albumom uczestnicy spotkań poznali zwierzęta, które zamieszkują te tropikalne lasy. Potem wspólnie tworzyli mapę Afryki, na którą nanosili symbole żyjących tam zwierząt. W trakcie zajęć dzieciaki robiły też pacynki groźnych stworzeń z dżungli i maski dzikich, afrykańskich zwierząt. Na koniec dwóch śmiałków podjęło się wykonania fragmentu węża, będącego częścią składową wielkiego, bibliotecznego mega węża, którego zmontujemy na pikniku kończącym wakacje.

las1las2

las3las4

las5las6

W mijającym tygodniu nasi klimontowscy miłośnicy zwierząt odwiedzili polskie łąki i lasy. Na pierwszych zajęciach stworzyli ogromną makietę lasu, a potem wykonali podobizny zwierząt, jakie go zamieszkują. Wśród zielonej roślinności pojawiła się wiewiórka, dziki, jelenie, zające i wiele innych. Na kolejnym spotkaniu dzieciaki, z kolorowego papieru wyczarowały pełną biedronek łąkę, a później przy pomocy papierowych talerzyków, farb i własnych dłoni stworzyły kolczaste jeże i rude lisy. Zajęcia opanowały leśne i łąkowe zwierzęta. Z tekturowych rolek, papierowych talerzyków, kolorowego papieru, włóczki i piórek dzieci wykonały podobizny wiewiórek, pająków, zajączków, barwnych ptaków i gąsienic.

k1k2

k3k4

k5k6

k7

Wśród morskich fal – taki tytuł miały zajęcia odbywające się w tym tygodniu. Razem z dziećmi zwiedzaliśmy podwodne krainy, poznaliśmy różne gatunki ryb i zwierząt morskich oraz barwne rafy koralowe. Uczestnicy wykonali za pomocą farb kolorowe rafy koralowe, w których pływały różnego rodzaju rybki, małże i rozgwiazdy.
Z książki „Wielka księga morskich zwierząt" Y. Zommera dowiedziały się jakim wyjątkowym zwierzątkiem jest rybka najeżka. Przy pomocy kulek styropianowych i wykałaczek stworzyły jej podobizny, a z talerzyków papierowych i włóczek wykonały zabawne meduzy.

rys1rys2

rys3rys4

rys5rys6

rys7rys8

rys9

W tym tygodniu nasi miłośnicy zwierząt zawitali na sawannę. Dzięki książkom i albumom poznali żyjące tam zwierzęta, a potem z pomocą kredek i nożyczek stworzyli wycinanki przedstawiające krajobraz sawanny. Na kolejnych zajęciach licznie przybyłe dzieciaki zaprojektowały i wykonały grę planszową „Zapraszamy na safari". Ostatnie w tym tygodniu zajęcia to zabawa z farbkami. Z ich pomocą dzieci stworzyły podobiznę żyrafy, a następnie przy użyciu farb, tektury falistej, liści i piankowych zwierzątek przygotowały zabawne obrazki rodem z afrykańskich równin.

szy1szy2

szy3szy4

szy5szy6

Wakacje za nami. W tym tygodniu nasi klimontowscy miłośnicy zwierząt poświęcili czas zwierzętom domowym. Dzieciaki opowiadały o swoich domowych pupilach, ich zwyczajach i opiece nad nimi. Potem wspólnie szyliśmy zabawki dla kotków, a dla piesków specjalne przywieszki do obroży.
Ostatnie zajęcia spędziliśmy malując, grając w gry planszowe, rozwiązując krzyżówki i łamigłówki.

 

Filia nr 4 - Sielec

elec1elec2

elec3elec4

elec5elec6

Podczas udanej zabawy czas tak szybko ucieka. Za nami już miesiąc wakacji. Na sierpniowe zajęcia przynieśliśmy swoje ulubione zwierzątka i opowiedzieliśmy w jakim środowisku żyją oraz jak trzeba o nie dbać. Uszyliśmy fragment węża, który będziecie mogli podziwiać w Mediatece. Na koniec wyczarowaliśmy magiczne rybki.

siel1siel2

siel3

W kolejnym tygodniu zajęć nasi milusińscy wykonali makietę wraz z karawaną wielbłądów, kolorowe meduzy i ryby z papierowych talerzy. Były też zabawy "przypinanie ogona wielbłąda" i "szukanie złotej rybki".

saw1saw2

saw3saw4

W przedostatnim tygodniu zajęć wakacyjnych uczestnicy przenieśli się na sawannę. Poznali zwierzęta tam zamieszkujące oraz ich zwyczaje. Dzieci wykonały głowy lwów z papierowych talerzy, żyrafowe zakładki do książek oraz pejzaż "Zachód słońca na sawannie".

osi1osi2

osi3osi4

Ostatni tydzień zajęć spędziliśmy wśród zwierząt domowych. Były rozmowy na temat tego, jak opiekować się zwierzętami i jak się z nimi bawić. Każdy miał okazję opowiedzieć o swoim zwierzątku. Dzieci malowały portrety swoich pupili. Powstał komiks o Dzielnym myszoskoczku Stefanie. Uczestnicy wykonali także plakat przedstawiający wymarzony wybieg dla psa. Na koniec zajęć najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali upominki ufundowanie przez MBP w Sosnowcu. Bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!!!

 

Filia nr 5 - Walcownia

walcownia1walcownia2

walcownia3walcownia4

Półmetek wakacji mija, a my wciąż mamy ochotę na zabawę w bibliotece. W tym tygodniu zajmowaliśmy się naszymi domowymi zwierzętami. Opowiadaliśmy w jaki sposób zajmujemy się „naszymi milusińskimi" i jak wygląda życie zwierząt hodowanych w gospodarstwach na wsi. W środę zrobiliśmy domek i drapak dla ulubionego kotka. Nie zabrakło również zabaw ruchowych w naszym ogródku. Udawaliśmy koty, celowaliśmy do tarczy, graliśmy w kalambury. Atrakcją w piątkowy poranek była bitwa na baloniki z wodą. O! nareszcie chłodniej!

mate1mate2

mate3mate4

Minął kolejny, wesoły tydzień naszej letniej akcji „Biblioteka-zooteka", w którym również nie zabrakło atrakcji. Poznaliśmy zwyczaje i życie zwierząt leśnych. Każdy uczestnik przekazał swoje wiadomości na temat wybranego przez siebie mieszkańca lasu. W środę szyliśmy element węża. Było dużo śmiechu, bo chłopcy mieli po raz pierwszy w ręku igłę. Bawiliśmy się w ogródku. Były skakanki, rzucanie kółkami do celu, odgadywaliśmy nazwy przedmiotów na podstawie dotyku. Na zakończenie jak zwykle zabawa z balonami z wodą dla ochłody.

lawa1lawa2

lawa3lawa4

W tym tygodniu bawiliśmy się w badaczy morskich. Ośmiornice, koniki morskie i ryby nie kryją już przed nami żadnych tajemnic. Jak prawdziwi naukowcy wykonaliśmy kilka eksperymentów. Udało nam się wyczarować kolorowe wulkany wodne, lampę Lava, tęczowy deszcz oraz burzę w szklance wody. Próbom i eksperymentom nie było końca.

sal1sal2

sal3sal4

sal5sal6

Upalna sawanna i jej mieszkańcy to temat przewodni tygodnia zajęć w Filii nr 5. Pyszna sałatka owocowa precyzyjnie przez nas pokrojona, zebry i żyrafy wykonane na zajęciach plastycznych i testy sprawnościowe dla młodych podróżników wypełniły nam szczelnie czas w naszej bibliotece.

wall1wall2

wall3

Grami planszowymi, wykonaniem makiety dżungli i jej mieszkańców oraz wręczeniem drobnych upominków zakończyliśmy wakacje z biblioteką. Do zobaczenia za rok :)

 

Filia nr 6 - Niwka

jajk1jajk2

jajk3jajk4

jajk5

W minionym tygodniu, aby odpocząć od tropikalnych upałów nasza "Ostoja" zawędrowała do krain polarnych. Podczas prezentacji multimedialnej poznaliśmy Antarktydę i Arktykę, surowy klimat tam panujący, momumentalne lodowce i oczywiście mieszkańców tych rejonów. Wielu ciekawych informacji o pingwinach dostarczyła mam lektura "Zaczarowanej zagrody" A. i Cz. Centkiewiczów, a o białych niedźwiedziach "Niedźwiedź polarny" J. Desmonda. Na zajeciach plastycznych z różnych materiałów i różnymi technikami wykonaliśmy podobizny pingwinów i niedźwiedzi, za pomocą pasteli stworzyliśmy barwne zorze polarne, a dzięki świecom i farbom powstały lodowe krajobrazy. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, były wyścigi na niedźwiedzich łapach i pingwinków z balonami i piłeczkami.

tal1tal2

tal3tal4

tal5tal6

Kolejny upalny tydzień za zami, tym razem chłodziliśmy się w morskich falach. Z prezentacji multimedialnej i lektury ksiażek popularnonaukowych dowiedzieliśmy się bardzo wiele o wielorybach, orkach, delfinach, rybach głębinowych. Poznaliśmy też bajeczne rafy koralowe i ich mieszkańców, których podobizny tworzyliśmy z różych materiałów na zajęciach plastycznych. Łowiliśmy też rybki i ścigaliśmy się w labiryncie raf koralowych.

wka1wka2

wka3

Kolejny tydzień wakacji za nami, w poniedziałek dokończyłyśmy rafę koralową, poznałyśmy wiele gatunków naszych rodzimych ptaków i wysłychałyśmy ich odgłosów. Piątek poświęcony był zdobywaniu wiedzy o egzotycznych ptakach oraz o znaczeniu i zagrożeniu pszczół. W trakcie zajęć plastycznych powstały biedronki, pszczoły, pająki i kolorowe ptaki. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych gadżetów dla najaktywniejszych uczestniczek.

gum1gum2

gum3gum4

gum5

Kolejny tydzień dobrej zabawy w naszym klubie "Ostoja".
Był to tydzień bardzo gorący, na zewnątrz upał, a temat naszych zajęć to "Pustynni mistrzowie sztuki przetrwania". Udaliśmy się w podróż przez spaloną słońcem pustynię. Dzieciaki wysłuchały fragmentów książki "Afryka Kazika", obejrzały prezentacje o rodzajach pustyń oraz o zwierzętach żyjących na terenach pustynnych i półpustynnych. Poznaliśmy mistrzów przetrwania na pustyni m.in. symbol Namibii, antylopę Oryks, która żyje na pustyni Namib, a przystosowała się do życia na pustyni, wyrównując temperaturę ciała z temperaturą otoczenia. Antylopa ta może podgrzać swoje ciało do temperatury 46 stopni C. Gekony natomiast zlizują językiem krople wilgoci, która skrapla się m.in. na ich oczach. Niezastąpione w naszej podróży były wielbłądy, które w swoich garbach magazynują tłuszcz (a nie wodę), czego pewne były nasze dzieciaki.
Wykonaliśmy makietę pustynnego pejzażu, przy pomocy brokatu i farb, węże i jaszczury zrobiliśmy z ziarenek słonecznika, soczewicy i pestek dyni oraz węże z nakrętek. Trudny egzamin sztuki przetrwania na pustyni zaliczyły wszystkie nasze dzieciaki. Rozwiązały krzyżówkę przygotowaną przez naszego przewodnika w tej podróży. Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu i słodkiego poczęstunku.

osniw1osniw2

osniw3osniw4

W ostatnim tygodniu wakacji udaliśmy się w podróż wzdłuż Amazonki, w niebezpieczną i tajemniczą dżunglę. Dzieciaki wysłuchały fragmentów książki "Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany''. Obejrzały prezentację  "Las równikowy" i wysłuchały pogadanki o znaczeniu lasów i zwierzętach zamieszkujących piętra lasu, od piętra zarośli i runa, aż po piętro pojedynczych drzew.
W trakcie zajęć wykonaliśmy kolorowe papugi z talerzyków papierowych, mrowisko z maku i ziarenek kawy, jeżyki z plasteliny i nakrętek, sowy z kaszy, ryżu i płatków owsianych, gąsienice z płatków kosmetycznych. Na koniec wysłuchaliśmy odgłosów zwierząt kryjących się wśród tropikalnych drzew.
W piątek dzieciaki otrzymały swoje legitymacje, było niemało wspomnień wakacyjnych.
Podsumowaniem naszych spotkań była gra ćwicząca wyobraźnię i zręczność "Skaczące małpki'', zagadki, rebusy, rysowanie na betonie oraz słodki poczęstunek.

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

dand1dand2

dand3dand4

dand5dand6

dand7

Półmetek wakacji już za nami! Miniony tydzień rozpoczęliśmy warsztatami krawieckimi, podczas których dzieci pod pilnym okiem pani Sylwii Szarwark uszyły maskotki "zwierzaki - przytulaki". Swój talent plastyczny wykorzystały także do wykonania pięknych plakatów na konkurs "Ich los w naszych rękach". Pomimo upalnego lata uczestnicy zajęć udali się do pobliskiego parku, gdzie podczas ciekawych zabaw i gier sportowych mile spędzili czas.

mot1mot2

mot3mot4

mot5mot6

mot7mot8

Wakacje w Bibliosferze trwają w najlepsze. Uczestnicy zajęć zapoznali się z fauną łąk i lasów, nauczyli się rozpoznawać tropy zwierzyny leśnej, a także wysłuchali opowiadania Elżbiety Zubrzyckiej pt.:"Obcy człowiek w lesie", które to nauczyło ich jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się wobec zwierząt i przyrody. Rozwiązywali zagadki i krzyżówki obrazkowe, bawili się w detektywa poszukując żabek ukrytych w różnych zakamarkach biblioteki, wykonywali mini makiety łąk i lasów oraz kolorowe, mieniące się motyle. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji sportowych, podczas których byli zwinni jak nie jeden "konik polny".

ryb1ryb2

ryb3ryb4

ryb5ryb6

Zgłębianie tajemnic podwodnego świata za nami. Chętni do zabaw w Bibliosferze poznali najciekawsze gatunki zamieszkujące morskie głębiny oraz ciekawostki na ich temat, dowiedzieli się czym zajmuje się organizacja WWF i jakie gatunki zwierząt są najbardziej narażone na wyginięcie. Dzięki cierpliwości, wyobraźni i zdolnościom plastycznym wykonali kolorowe akwaria, rozwiązywali zagadki i zmagali się w sportowych konkurencjach.

bs1bs2

bs3

Upalny tydzień przybliżył nam klimatem kolejny ciekawy temat jakim była "Sawanna i jej lokatorzy". Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej o zwierzętach zamieszkujących te tereny. Wykorzystując zdobytą wiedzę dzieci zbudowały piękną, kolorową makietę sawanny. Podczas gier i zabaw w pobliskim parku uczestnicy zajęć wykazali się zwinnością węża i siłą lwa.

koda1koda2

koda3koda4

Wakacje dobiegają końca a wraz z nimi świetna zabawa w Bibliosferze. W ostatnim tygodniu dzieci obejrzały ciekawą prezentację o rasach psów, dowiedziały się jak dbać o zwierzątka domowe a także obejrzały teatrzyk Kamishibai "O kotce Milusi". Wakacyjne spotkania zakończyliśmy w tanecznym rytmie przy słodkim co nieco. Najaktywniejsi uczestnicy wakacyjnych spotkań otrzymali upominki, były to wejściówki na ściankę wspinaczkową Poziom 450 oraz gadżety z logo naszych wakacji.

 

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

weze1weze2

weze3weze4

weze5weze6

weze7

Piąty wakacyjny tydzień to przedzieranie się przez dżunglę. Baaaaardzo niebezpieczną, jeśli nic a nic o niej nie wiemy. Ale my jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Prezentację o wężach oraz o czarnej panterze z "Księgi dżungli" obejrzeliśmy z wielką uwagą, czego efektem były nasze efektowne prace. Dzięki opowieściom napisanym przez Andrzeja Kopackiego pt.: "Kajo i wąż" spotkaliśmy się też z bardzo sympatycznym wężem, który mieszkał w książce i oprowadził nas po starej aleksandryjskiej bibliotece (gdzie zamiast współczesnych książek stały zwoje papirusów), a następnie zabrał na spotkanie z mistrzem Gutenbergiem, dzięki któremu nasze książki dziś wyglądają, jak wyglądają. Po trudach przeprawy przez dżunglę postanowiliśmy rozprostować kości – oczywiście dzięki tańcom!

lis1lis2

lis3lis4

lis5lis6

lis7

W szóstym tygodniu wakacji wyruszyliśmy do naszego rodzimego lasu. Dzięki prezentacjom multimedialnym poznaliśmy lasy liściaste, iglaste i mieszane oraz żyjące w nich zwierzęta. Stworzyliśmy też nasze własne lasy. Spośród leśnych zwierząt wybraliśmy sobie lisa i stworzyliśmy jego podobiznę z serduszek. Wysłuchaliśmy też bajki pt. "Lis i kruk" o tym jak lis ukradł krukowi kawał pysznego sera, dzięki czemu zrozumieliśmy powiedzenie: sprytny jak lis. A na zakończenie pobytu w lesie – zabawa na polanie!

d11d12

d13d14

Siódmego wakacyjnego tygodnia postanowiliśmy się nieco ochłodzić, więc zanurkowaliśmy w oceaniczną głębinę. A tam... skały, piasek, koralowce, muszle, ławice ryb – przepiękny podwodny świat! Tak bardzo nam się podobał, że po wynurzeniu postanowiliśmy uwiecznić jego fragment. I oto co nam wyszło! A podwodna zabawa, z układami choreograficznymi oraz śpiewem, którą zaproponowała nam mama Sandry, była po prostu fan-ta-sty-czna!

szp1szp2

szp3szp4

szp5szp6

szp7szp8

Przedostatni tydzień wakacji... Powoli kończy się nasza przygoda. Ale nie smucimy się! Przeciwnie, staramy się jak najlepiej wykorzystać darowany nam czas. Tym razem na sawannie. Na początek – spotkanie z kameleonem! Najpierw nastąpiła prezentacja tych pięknych zwierząt, następnie miała miejsce nasza twórczość. W kolejnym dniu ruszyliśmy na spotkanie zebry i słonia. Oboje, oczywiście, spotkaliśmy. A w piątek? W piątek tańce i... akrobacje!

og1og2

og3og4

og5og6

Wszystko się kończy. Ale to co było radosne i twórcze na zawsze zapada w pamięć. Tak będzie na pewno i tym razem. Nasza wakacyjna przygoda dobiegła końca. Bawiliśmy się wspaniale. Poznaliśmy nowych znajomych. Zawiązały się przyjaźnie. W nasze zabawy włączały się: mamy, babcie, ciocie oraz jeden tata. Towarzyszyła nam też biblioteczna Kicia, która – aby uwiarygodnić tytuł tegorocznych wakacji – już na dwa tygodnie przed czasem zgłosiła swój udział w Bibliotece-Zootece. Ona też coś dostała – zrobiony przez nas i Fundację Szanowny Pan Kot - domek na zimę! Ostatni tydzień był poświęcony zwierzętom domowym. Ponieważ rzadko bywamy na wsi postanowiliśmy opuścić na chwilę nasze ukochane "miejskie kanapowce" i udać się do wiejskiej zagrody, by poszukać sympatycznych zwierząt. Spotkaliśmy owieczkę i kurkę!

 

Filia nr 10 - Kazimierz Górniczy

kzm1kzm2

kzm3kzm4

kzm5

W kolejnym tygodniu Klub Wędrujących Podróżników gościł dzieci z Przedszkola 33 w Sosnowcu. Mali podróżnicy poznali leśne zwierzęta i ptaki oraz ich zwyczaje. Po wysłuchaniu opowiadania o Sowie Julicie dzieci wykonały sowy, którym następnie nadały różne imiona. Naszą wędrującą podróżniczką jest Martynka, którą zainteresował świat motyli. Za pomocą kleju na gorąco, farb akrylowych, piasku i brokatu wykonała barwnego motylka.

 

Filia nr 11 - Ostrowy Górnicze

pust1pust2

pust3

"Pustynni mistrzowie sztuki przetrwania" - w tym temacie dotarliśmy do krainy wiecznych piasków. Czy wiecie jak nazywają się największe pustynie świata? My już to wiemy, to Sahara w Afryce, Gobi w Azji i Atakama w Ameryce Południowej. Wiemy, że do trudnych warunków pustynnych zwierzęta musiały się przystosować. Do zwierząt pustynnych zaliczamy m.in.  fenka, skoczka, żmiję rogatą, skorpiona. Na pustyni doskonale radzą sobie wielbłądy wykorzystywane do podróżowania. Namalowaliśmy, używając tylko farb, pustynie oraz ulepiliśmy z plasteliny figurki zwierząt. Jak zwykle pozdrawiamy wszystkich uczestników wakacyjnych przygód!

opla1opla2

opla3

Czas nieubłaganie płynie, nasza wakacyjna przygoda także dobiega końca. Z pewnością był to czas pełen wrażeń, pracy a przede wszystkim dobrej zabawy, bo przecież o to chodziło. Zrobiliśmy plakat naszych podróży po kontynentach. Świat zwierząt jest różny pod wieloma względami. Na to zróżnicowanie wpływają warunki w jakich występują. Wszystkich tych informacji dostarczyły nam książki, których przecież mamy tak wiele. Ale jeszcze tydzień wakacji, więc zajmiemy się naszymi "pupilami", bo tak naprawdę, ze wszystkich zwierząt na świecie to one są nam najdroższe.

 

Filia nr 12 - Porąbka

bka1bka2

bka3bka4

Minął kolejny pracowity i wesoły tydzień. W poniedziałek zajęliśmy się szyciem zwierzaków cudaków z kawałków kolorowego filcu, drucików kreatywnych, koralików i cekinów. Na następnych zajęciach powstał pomarańczowy wąż ozdobiony cekinami. W piątek z szyszek i masy solnej ulepiliśmy zwierzęta i makiety lasu.

ppaj1ppaj2

ppaj3ppaj4

W ubiegłym tygodniu oswoiliśmy pająki i wykleiliśmy dla nich sieci na talerzykach papierowych. Na następnych zajęciach poznaliśmy zwierzęta żyjące w morzach. Powstały akwaria z pudełek, a także żółwie, kraby i ryby z płyt CD.

zyra1zyra2

zyra3

W tym tygodniu poznaliśmy lokatorów afrykańskiej sawanny. Powstały żyrafy, słonie i król zwierząt - lew.

wyb1wyb2

wyb3

W ostatnim tygodniu wakacyjnych zajęć poznaliśmy zwierzęta mieszkające w naszych lasach. Z kopert powstały kukiełki: lisów, zajączków, niedźwiadków i rysia. Nie zapomnieliśmy o naszych domowych zwierzątkach. Zaprojektowaliśmy wybieg dla psów, a podobizny naszych milusińskich powstały z pogniecionych gazet i bibuły.

 

Filia nr 14 - Zagórze

nazag1nazag2

nazag3nazag4

W tygodniu związanym z dżunglą i jej mieszkańcami też mieliśmy sporo pracy. Obejrzeliśmy fragmenty filmów przyrodniczych o odgłosach ptaków i zwierząt przebywających w dżungli, wysłuchaliśmy fragmentów książki o tropikalnym klimacie panującym w tamtejszych lasach deszczowych. Z papierowych toreb powstało stado oswojonych tygrysów, potem pojawiły się węże mieniące się tęczą barw. Uczestnicy cieszyli się z małpek lub innych zwierzątek, które samodzielnie wykonali i umocowali na patykach. Koniec tygodnia obfitował w małe i duże żółwie, w które przeistoczyły się papierowe talerzyki.

paj1paj2

paj3paj4

W zagórskiej Filii nr 14 w minionym tygodniu pojawili się mali przyjaciele, dobrze znani nam z lasów, pól i łąk. Czytelniane stoliki zapełniły się puchatymi sowami, skocznymi zajączkami oraz żabkami przygotowanymi do łapania owadów. Wykonaliśmy również pająki w kilku gatunkach, a także pajęcze sieci. Mimo, że zdarza się, iż ktoś się boi żab lub pająków, to nasze dzieciaki były odważne i dumne ze swoich prac.

zp1zp2

zp3zp4

Nadszedł czas na poznanie mieszkańców wodnych głębin, zarówno tych zamieszkujących morskie otchłanie, jak i mniejsze obszarowo jeziora oraz stawy. Młodzi artyści mieli różne wizje swoich podwodnych światów. Do ich realizacji użyli nawet drobnych kamyczków i drucików kreatywnych. Podziwialiśmy meduzy, kraby, raki, koniki morskie, żółwie wodne, ośmiornice i ukwiały. Wzrok przyciągały piękne, kolorowe ryby wykonane z płyt CD i ozdobione ciekawymi materiałami plastycznymi. Znaleźliśmy również czas na mini turniej puzzlowy.

krop1krop2

krop3krop4

Kolejny tydzień wakacji za nami. Tym razem wybraliśmy się na upalną sawannę, by spotkać się z jej mieszkańcami: małpami, lwami, żyrafami i słoniami. Wspólnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację o najważniejszych zwierzętach sawanny, następnie czytaliśmy wesołe fraszki o zwierzakach, oraz graliśmy w grę „Skaczące małpki". Był też czas na tworzenie masek małp oraz wysłuchanie bajki w teatrzyku Kamishibai „Lew w Paryżu". Duża frajdą dla dzieciaków okazało się także grupowe wykonanie sawannowych plakatów techniką collage.

 

Filia nr 15 - Mec

kame1kame2

kame3kame4

kame5kame6

kame7kame8

kame9

Tydzień minął bardzo pracowicie. Dzieci wypełniały i ozdabiały głowę wakacyjnego węża. Efektem warsztatów krawieckich były także poduszki i zwierzaki-przytulanki, które dzieci wykonały samodzielnie. Ponadto powstały piękne prace plastyczne - małpki oraz maski lwa. Były też zabawy, tańce i zgadywanki.

ziel1ziel2

ziel3ziel4

ziel5ziel6

ziel7

Tydzień "na łące i w lesie" zaczęliśmy od wirtualnej wycieczki przy pomocy prezentacji multimedialnej, która wprowadziła w tajemnice tych środowisk. Dzieci wykonały żabki z fragmentów plastikowych butelek, a także zielnik z roślinami własnoręcznie zebranymi i oznaczonymi wg botanicznego przewodnika. Zabawy ruchowe zawsze cieszą się powodzeniem, więc przypinanie myszce zgubionego ogona, biegające zwierzęta oraz wakacyjny taniec sprawiły uczestnikom wiele frajdy.

c1c2

c3c4

c5c6

c7c8

Kolejny tydzień za nami. Tym razem odkrywaliśmy podwodny świat. Pomogła w tym krótka prezentacja, nie zabrakło czytania fragmentów książki o przygodach rybki Nemo. Dzieci wykonały rybki i akwarium, wykorzystując materiały z recyklingu. Piątkowe zabawy ruchowe ubawiły wszystkich, wyścig żółwika Sama okazał się strzałem w dziesiątkę.

o1o2

o3o4

o5o6

o7o8

o9o10

o11

Przedostatni tydzień wakacji w bibliotece przebiegł bardzo pracowicie. Powstały zabawki squishy, slime, a także elementy scrapbookingu.

Piątek, ostatni dzień sierpnia, upłynął na podsumowaniu uczestnictwa dzieciaków w naszych wakacyjnych spotkaniach. Każdy dostał nagrodę w postaci poduszki, a także gadżet z logo biblioteki. Żegnaj lato na rok!

 

Filia nr 17 - Pogoń

pogon1pogon2

pogon3pogon4

pogon5pogon6

pogon7pogon8

Wyprawa do dżungli Klubu Przyjaciół Zwierząt okazała się bardzo udana. Dzieciaki zaprzyjaźniły się ze zwierzętami mieszkającymi w lasach tropikalnych: olbrzymim krokodylem i jego dziećmi, uśmiechniętym tygrysem, figlarnymi małpkami kołyszącymi się na lianach. Poznały małego Mowgliego i jego przyjaciół. Nauczyły się rozróżniać odgłosy dżungli, a w "dżungli" książek poszukiwały jej mieszkańców. Na zakończenie wzięły udział w wężowym wyścigu małpek. Oczywiście nie zabrakło balonowych węży.

sko1sko2

sko3sko4

sko5sko6

"Co pełza i hasa po polach i lasach" to kolejny tydzień wakacyjnych przygód. Wśród zielonych łąk dzieciaki z Filii nr 17 - Pogoń spotkały przyjaznego pająka, kolorowego zaskrońca, całą rodzinę koników polnych i bardzo zmęczoną upałem jeszcze skaczącą żabkę. Mimo tak wysokich temperatur pełne energii dzieci buszowały wśród bibliotecznych labiryntów szukając ukrytych zwierzątek, próbowały skakać jak żabki oraz rozegrały łąkowo-balonowe zawody. Miłośnicy przyrody razem z książkami A. Wajraka poznawały tajemnice naszych braci mniejszych.

fal1fal2

fal3fal4

fal5fal6

Podczas siódmego wakacyjnego tygodnia dzieciaki z Klubu Przyjaciół Zwierząt z Filii nr 17 - Pogoń poznawały tajemnice morskich głębin. Stworzyły własny kolorowy podwodny świat zabawnych ośmiornic, wielobarwnych roślin i rybek oraz potworów z głębin. Własnoręcznie wykonały mini akwarium. Rozegrały wodne konkursy i świetnie sobie poradziły w morskiej zgaduj-zgaduli. Uzupełnieniem tego fascynującego tygodnia były dodatkowe zajęcia w czasie których nasza drużyna wykonała posłanie dla kota, biorące udział w ogólnobibliotecznym konkursie oraz wykonała fragment MEGAgiganta.

slon1slon2

slon3slon4

slon5slon6

slon7slon8

slon9slon10

slon11slon12

slon13

Upalne lato, upalne wakacje, upalna sawanna i jej lokatorzy. W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta żyjące na sawannach. Co robią słonie, żyrafy i lwy gdy jest im bardzo, bardzo gorąco. Podczas zabaw i gier nauczyliśmy się ich zwyczajów, przeżyliśmy wesołe safari oraz szkicowaliśmy sylwetki naszych ulubieńców. Przed nami już ostatni tydzień wakacji. Zapraszamy.

on1on2

on3on4

on5on6

To już ostatni tydzień wakacyjnych przygód ze zwierzętami. Tym razem bawiliśmy się w towarzystwie naszych ulubionych piesków, kotków, rozkosznych świnek, zabawnych krówek i trochę wystraszonych królików. Poznaliśmy rasy psów i kotów, wynikła też ożywiona dyskusja pomiędzy zwolennikami tych zwierząt. Z różnorodnych materiałów stworzyliśmy domowe zoo. Odbyły się też zawody sportowe pomiędzy drużynami kotów i psów. Na zakończenie nie mogło obyć się bez symbolicznych nagród dla uczestników letniej akcji "Biblioteka-ZOOteka czyli lato wśród zwierząt".

 

Filia nr 19 - Milowice

luski1

luski2luski4

Pierwszy tydzień sierpnia był u nas bardzo pracowity. Cały czas trwały przygotowania do konkursów. Projektowaliśmy plakaty z Eko Neko i tworzyliśmy MEGAwęża.

slonie1slonie2

slonie3slonie4

Kolejny tydzień upłynął nam w towarzystwie słoni, kotów oraz zwierząt żyjących w polskich lasach. Podziwialiśmy obrazy namalowane przez słonie, a potem próbowaliśmy zrobić to samo co one. I kto wypadł lepiej w tej konkurencji? Stwierdziliśmy jednogłośnie, że ... SŁONIE! Pracowicie robiliśmy siedzisko dla kotów ze schroniska licząc po cichutku na kocie miauknięcie. A na piątkowym spotkaniu rozmawialiśmy o zwierzętach mieszkających w polskich lasach i robiliśmy makietę przedstawiającą życie w lesie.

ju1ju2

ju3ju4

ju5ju6

ju7ju8

ju9ju10

ju11ju12

Tydzień był krótki, ale pełen wrażeń! Makieta naszego lasu była trochę mało leśna więc postanowiliśmy to naprawić. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że lasy wpływają korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Poznaliśmy również koncepcję leśnych kąpieli (shinrin-yoku) wymyśloną przez Japończyków. Zobaczyliśmy też zdjęcia przedstawiające kilka z najpiękniejszych lasów świata. I wiecie co? Nasza Puszcza Białowieska się wśród nich znalazła!

Z kolei ostatni dzień tygodnia upłynął pod znakiem najbardziej rozpoznawalnych leśnych drapieżników - wilków. Z tej okazji poznaliśmy różne gatunki tych zwierząt - od naszego rodzimego wilka, przez wilka himalajskiego skończywszy na... pampasowcu! (Możecie zobaczyć go w chorzowskim ZOO - zwany jest inaczej wilkiem grzywiastym). Dowiedzieliśmy się też, że wilki wcale nie są takie straszne, jak to malują je legendy i opowiadania. Poznaliśmy też dwa gatunki wnyków i dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, jeśli natkniemy się na nie przypadkiem w lesie.

A poza tym... pracujemy dzielnie nad NIESPODZIANKĄ. Ale o co w niej chodzi? Pst! To tajemnica!

mill1mill2

mill3

Przez cały tydzień wspólnie tworzyliśmy książeczkę o Eko Neko i jego przygodach w świecie leśnych zwierząt. Napisaliśmy kilka rozdziałów, a potem wykonaliśmy dużo ilustracji. Już wkrótce naszą opowieść będzie można zobaczyć i przeczytać w bibliotece w Milowicach. W przyszłym roku zamierzamy napisać o kolejnych przygodach kotka Eko Neko. Hm... ciekawe co to będą za przygody?

mipi1

mipi2mipi3

mipi4mipi5

mipi6

W ostatnim tygodniu wakacji działo się u nas dużo fajnych rzeczy: dostaliśmy nagrody na festynie zorganizowanym na Filii nr 20. Ale nie tylko. Bo w naszej filii każde dziecko, które brało udział w naszych wakacyjnych spotkaniach otrzymało pamiątkowy dyplom z salamandrami oraz super - maskotkę wykonaną przez panią Martynkę. Były też słodycze i maski zwierzaków. I sprawa najważniejsza: odwiedził nas pies Regis - nasz biblioteczny paszczak. Jednym słowem: huczne pożegnanie. I już tęsknimy do wspólnej zabawy za rok :)

 

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

dzdz1dzdz2

dzdz3dzdz4

dzdz5dzdz6

dzdz7

W tym tygodniu dzieci odwiedzające naszą filię wybrały się wraz z nami na wirtualną wycieczkę po pięknie pachnącej i mieniącej się różnymi kolorami łące. Naszym przewodnikiem był Skrzat Borówka, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o roślinkach i zwierzętach tam żyjących.
Dzieci wysłuchały również pouczającej bajki pt. "Dobre rady na złe odpady, ekologiczny Czerwony Kapturek".
Przy odgłosach łąki i lasu, dzieciaki zrobiły wesołą gąsienicę z papierowych kółek, z pomponów kreatywnych i wytłaczanki oraz kolorowe węże. Jak zwykle nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.

skar1skar2

skar3

W minionym tygodniu, młodzi sympatycy świata zwierząt podróżowali wśród morskich fal i wodnych przestworzy zgłębiając tajemnice zwierząt żyjących w morzach, oceanach, rzekach, jeziorach i stawach. Podczas zajęć powstały również piękne, barwne i niezwykle pomysłowe prace plastyczne.

pom1pom2

pom3pom4

Kolejny tydzień wakacji to poznawanie zwierząt zamieszkujących sawannę. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, rozwiązywały quizy i zagadki oraz oglądały filmiki obrazujące życie i zwyczaje zwierząt.

 

 

 

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine