joomla vector social icons

W czerwcu na Rudnej

rc1

Filia nr 2

Czerwiec w Filii nr 2 - Rudna IV obfitował w wiele spotkań i zajęć. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkoli nr 3 i 57. Przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zajęciach. Ponieważ zbliżają się wakacje grupa z Przedszkola 57 obejrzała prezentację nt. bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, a następnie kolorowała ilustracje przedstawiające bezpieczne zachowania. Obchodziliśmy także Dzień Ojca - dzieci uczestniczyły w pogadance oraz wykonywały krawaty dla taty. Najmłodsza grupa dzieci przygotowała prace plastyczne - gipsowe motylki, natomiast dzieci z Przedszkola nr 3 dowiedziały się co nieco o książkach, obejrzały prezentację i wykonały prace plastyczne.

Odwiedziliśmy również przedszkolaków w Przedszkolu nr 57 i w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom czytaliśmy bajeczki.

Dzieci z Przedszkola nr 3 wraz ze swoimi paniami odwiedziły naszą bibliotekę, aby podziękować za współpracę w minionym roku szkolnym i wręczyły nam piękne, zrobione własnoręcznie, kolorowe kwiaty.

W minionym tygodniu odbyło się też literackie spotkanie dla seniorów, podczas którego czytelniczki omawiały kolejne ostatnio przeczytane przez siebie książki oraz zapoznawały się z nowościami dostępnymi w naszej placówce.

rc2rc3

rc4rc5

rc6rc7

rc8rc9

rc10rc11


Z życia filii

Jesienna wizyta przedszkolaków

jeo1

Filia nr 11

Jesień zawitała do biblioteki. W temacie "Jesienna aura" odbyły się zajęcia przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z przedszkola. Po wysłuchaniu wierszy o jesieni, dzieci opowiadały o zmianach jakie zachodzą podczas najbarwniejszej pory roku. O tym jak drzewa liściaste gubią liście, oraz o tym że owoce z drzew odgrywają szczególną rolę w ekosystemie. Potem przedszkolaki oddały się twórczej pracy nad pięknymi kompozycjami z papierowych liści.

Więcej…

Jesień na Pogoni

li4

Filia nr 17

Październik to chyba najbardziej różnobarwny miesiąc w całym roku. Drzewa przybierają wówczas piękne jesienne kolory od żółto-zielonych aż po ciemny brąz. W tym miesiącu obchodzimy też w Polsce Święto Drzewa. Z tej okazji na popołudniowych warsztatach plastycznych w Filii nr 17 - Pogoń, dzieci wykorzystując bibułę, plastelinę i zebrane liście, wykonały mieniące się różnymi barwami jesienne drzewa.

Więcej…

Baśniowe spotkanie z Andersenem

and1

Filia nr 14

10 października 2018 w Filii nr 14 w Zagórzu odbyło się literackie spotkanie dla kl. Ib Szkoły Podstawowej nr 9. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z twórczością H.C. Andersena, obejrzeli prezentację o duńskim pisarzu, posłuchali piosenki o Calineczce oraz rozwiązywali trudne zadania i krzyżówkę związaną z baśniami. Na koniec pełni werwy kolorowali przygotowane malowanki.

Więcej…

Politex w odsłonach - wystawa

pol3

Filia nr 17

9 października 2018 w siedzibie biblioteki przy ulicy Będzińskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Politex w odsłonach" Dariusza Gruszki. Jest on absolwentem Liceum Plastycznego w Dąbrowie Górniczej i Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie o kierunku rzeźba. Z wielką pasją zajmuje się jednak fotografiką. Tym razem zafascynowały go pozostałości budynków nieistniejącej już sosnowieckiej przędzalni "Politex". W tym roku mija 140 lat od momentu kiedy Henryk Dietel w 1878 roku zbudował przędzalnię wełny czesankowej. Spotkanie było okazją do zapoznania się z długoletnią historią tego zakładu, aż do momentu likwidacji w 1994 roku.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine