joomla vector social icons

W czerwcu na Rudnej

rc1

Filia nr 2

Czerwiec w Filii nr 2 - Rudna IV obfitował w wiele spotkań i zajęć. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkoli nr 3 i 57. Przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zajęciach. Ponieważ zbliżają się wakacje grupa z Przedszkola 57 obejrzała prezentację nt. bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, a następnie kolorowała ilustracje przedstawiające bezpieczne zachowania. Obchodziliśmy także Dzień Ojca - dzieci uczestniczyły w pogadance oraz wykonywały krawaty dla taty. Najmłodsza grupa dzieci przygotowała prace plastyczne - gipsowe motylki, natomiast dzieci z Przedszkola nr 3 dowiedziały się co nieco o książkach, obejrzały prezentację i wykonały prace plastyczne.

Odwiedziliśmy również przedszkolaków w Przedszkolu nr 57 i w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom czytaliśmy bajeczki.

Dzieci z Przedszkola nr 3 wraz ze swoimi paniami odwiedziły naszą bibliotekę, aby podziękować za współpracę w minionym roku szkolnym i wręczyły nam piękne, zrobione własnoręcznie, kolorowe kwiaty.

W minionym tygodniu odbyło się też literackie spotkanie dla seniorów, podczas którego czytelniczki omawiały kolejne ostatnio przeczytane przez siebie książki oraz zapoznawały się z nowościami dostępnymi w naszej placówce.

rc2rc3

rc4rc5

rc6rc7

rc8rc9

rc10rc11


Z życia filii

Dni Babci i Dziadka

kale1

Filia nr 4

Wielkimi krokami zbliża się wspaniałe święto, które obchodzimy 21 i 22 stycznia. Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Akademii Kolorowych Podróży oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17, żeby zrobić prezenty dla swoich dziadków. Tym razem wykonali kolorowe kalendarze ścienne, na których znalazły się podobizny kochanych -  Babci i Dziadka.

Więcej…

Koncert kolęd i pastorałek

kk1

Filia nr 6

14 stycznia 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbył się koncert kolęd i pastorałek "Śpiewaj z nami!". Przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i wokalnym prowadzeniu przez  Wandę Dudek-Kołodziejczyk, liczna grupa czytelników i sympatyków biblioteki, przez dwie godziny odśpiewała z wielkim zaangażowaniem ponad 29 kolęd i pastorałek. Teksty poszczególnych utworów były wyświetlane na tablicy multimedialnej w celu ułatwienia nam wspólnego śpiewania. W przerwach koncertu uczestnicy raczyli się słodkim co nieco.

Więcej…

"Szatan z siódmej klasy" na plan!

sz1

Filia nr 15

Akcja "Lektury na plan" trwa. Tym razem wraz z uczniami z klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 38 w Sosnowcu czytaliśmy lekturę "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. Młodzież odegrała kilka scenek związanych z treścią książki, a na koniec uczestnicy rozwiązali test ze znajomości fabuły. Najlepsi zostali nagrodzeni poduszkami-przytulankami. Klasa otrzymała książki zakupione w ramach grantu z Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych przy współpracy z MDK Kazimierz. Pomocą edukacyjną, a zarazem pamiątką ze spotkania, jest filmik zmontowany przez ucznia gimnazjum - KLIK.

Więcej…

Zima, zima!

zm1

Filia nr 15

Zima za oknem i w bibliotece! W tym tygodniu na zajęciach dzieci mierzyły się z zagadkami zimowymi oraz zabawami, które w czasie mroźnych dni można zaproponować w domu całej rodzinie. Jedną z rodzinnych rozrywek, które proponuje biblioteka jest czytanie książek, dlatego i my dla każdej grupy przygotowaliśmy zimową bajkę. Podsumowaniem każdych zajęć było zadanie plastyczne - obrazek przestrzenny i bałwanki w nausznikach.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine