Familijne Kino w Bibliotece w lutym

Czytaj więcej...

Zapraszamy 1 lutego!

1 lutego 2020 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie pełne niezapomnianych gagów, okraszone dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem

Czytaj więcej...

We wtorek 4 lutego!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza we wtorek 4 lutego 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem, reportażystą laureatem Literackiej Nagrody Nike. Rozmowę promującą książkę „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia" poprowadzi Monika Wiszniowska. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Poszukiwany Bibliożerca Roku 2019/2020

Czytaj więcej...

Akcja czytelnicza dla seniorów

Rusza kolejna edycja akcji czytelniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - Bibliożerca Roku 2019/2020. Tym razem najaktywniejszych czytelników szukać będziemy wśród dorosłych odbiorców naszej oferty. Poniżej przedstawiamy zasady udziału w akcji.

Czytaj więcej...

„Czytania Rocznicowe” – Andriej Płatonow

Czytaj więcej...

Styczniowe spotkanie za nami

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ponownie miała przyjemność gościć miłośników literatury na kolejnym spotkaniu z cyklu „Czytania Rocznicowe". Było ono poświęcone twórczości prozaika-satyryka, eseisty i dramaturga – Andrieja Płatonowa, z okazji 69. rocznicy jego śmierci.

Czytaj więcej...

„Zobaczyć siebie” – wystawa Grupy Plastycznej SALVE

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zwiedzania!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac Grupy Plastycznej SALVE, działającej pod kierunkiem artysty malarza Czesława Gałużnego, pt. „Zobaczyć siebie". Wernisaż odbył się w czwartek 9 stycznia 2020 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Ekspozycja będzie udostępniana do końca lutego. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Czytelniku podaj maila...

Czytaj więcej...

... i ułatw sobie życie ;)

Drodzy Czytelnicy, podając swój adres mailowy podczas korzystania z katalogu bibliotecznego Integro w dużym stopniu możecie ułatwić sobie komunikację z biblioteką oraz otrzymywać cenne informacje bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką.

Czytaj więcej...

„Ptasim szlakiem” – wystawa fotografii...

Czytaj więcej...

... w Zagłębiowskiej Mediatece

W dniu 7 stycznia w Galerii "Pod świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Adama Bita i Zdzisława Biernasia „Ptasim szlakiem". Obaj Panowie są fotografami i podróżnikami oraz pasjonatami ptaków. Są członkami Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Prezentowane przez nich prace przedstawiają niezwykle ciekawe ujęcia ptaków w ich naturalnym środowisku. Tę wyjątkową ekspozycję można oglądać do 28 lutego 2020, w godzinach otwarcia placówki, do czego gorąco zachęcamy!

 

Czytaj więcej...

Grudniowe Czytanie Rocznicowe za nami

Czytaj więcej...

O Janie Himilsbachu

Czytanie Rocznicowe "To nie moja broszka" było wspomnieniem Jana Himilsbacha. W oparciu o książkę Anny Poppek "Rejs na krzywy ryj czyli Jan Himilsbach i jego czasy..." prześledziliśmy życiorys artysty, życiorys poskładany z anegdot, zmyśleń, elementu baśniowego i artystycznych ścieżek, na których twórca nikomu nie próbował dorównać. Aktor-naturszczyk, autor wierszy, opowiadań, scenariuszy, kabareciarz i kamieniarz. Według legend także piekarz, rębowy w kopalni, ślusarz. Spotkanie było okazją do przywołania własnych wspomnień związanych z bohaterem Czytania Rocznicowego.

Czytaj więcej...

Koncepcja zarządzania MBP w Sosnowcu na lata 2019-2026

Czytaj więcej...

W związku z rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu - zgodnie z art. 15, pkt. 5 i 5a Ustawy z dnia 25 października 1991 roku o prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. 1991 Nr 114 poz. 493 z poźn. zmianami) - zamieszczamy tekst Koncepcji zarządzania Miejską Biblioteką Publiczną im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu na lata 2019-2026 nowo powołanej dyrektor instytucji - Elwiry Kabat-Georgijewej: PLIK DO POBRANIA.

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…

Łazarewicz plakat ZM

Ferie2020 kino plakat ZM

kinosty-luty

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine