Aktualności

Filmowe ferie w Mediatece

Czytaj więcej...

Cztery seanse dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci spędzające zimowe ferie w mieście wraz z opiekunami na projekcje wesołych, kolorowych i pouczających filmów animowanych o gromadce zwierząt ze Stumilowego Lasu. Bajki wyświetlane będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w poniedziałki i czwartki ferii o godz. 11.00. Wstęp wolny. Przypominamy, że w Auli obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

Czytaj więcej...

Wyjątkowy projekt artystyczny - 22 lutego!

Czytaj więcej...

Ryszard Krynicki & Rdzeń2 - „Wiersze, do których jestem najbardziej przywiązany..." i wystawa Piotra Lutyńskiego „Tam, gdzie rodzi się poezja..."

W piątek 22 lutego 2019 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie artystycznym - koncercie Ryszard Krynicki & Rdzeń2 - „Wiersze, do których jestem najbardziej przywiązany..." i wystawie Piotra Lutyńskiego „Tam, gdzie rodzi się poezja...". Miejsce: Aula i Galeria Zagłębiowskiej Mediateki ul. Kościelna 11. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na: Dostawę książek i audiobooków dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Zmiany godzin otwarcia w ferie

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora MBP w ferie zimowe (11-22.02.2019) /wtorki, piątki/ zmieniają się godziny otwarcia następujących placówek: 11:00-18:00 Filia nr 4 - Sielec, Filia nr 5 - Walcownia, Filia nr 7 - Dańdówka, Filia nr 14 - Zagórze, Filia nr 17 - Pogoń. Natomiast Filia nr 13 - Maczki będzie nieczynna w dn. 18-22.02.2019 z powodu urlopu pracownika. Czas otwarcia pozostałych filii bibliotecznych nie ulega zmianie.

Windykacja w bibliotece

Czytaj więcej...

A czy Ty oddałeś już książki?

Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu uprzejmie informuje, że od 1 marca 2019 r. rusza procedura windykacyjna związana z odzyskiwaniem przetrzymywanych zbiorów bibliotecznych oraz egzekwowaniem naliczonych kar. W celu skutecznego dochodzenia swoich praw Biblioteka podjęła współpracę z Kancelarią Adwokacką Adwokat Michał Leski w Sosnowcu. Podejmowane przez naszą instytucję działania ― zgodnie z zapisami ustawowymi i regulaminowymi ― mają na celu przeciwdziałanie rozpraszaniu zbiorów bibliotecznych pozyskanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększenie ich dostępności dla wszystkich użytkowników Biblioteki.

Czytaj więcej...

Trzecia Zagłębiowska Giełda Winyli

Czytaj więcej...

Już 24 lutego!

Zagłębiowska Mediateka oraz Sellmusic.pl serdecznie zapraszają wszystkich miłośników analogowego brzmienia i muzyki w stylu retro na trzecią Zagłębiowską Giełdę Winyli, która odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 w godz. 10.00-14.00 w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Wśród kupujących odbędzie się losowanie nagród-niespodzianek. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Musicalowe Kino w Bibliotece

Na początek 2019 roku!

Muzyka, światła, taniec, zabawa – karnawał! Kino w Bibliotece zaprasza na szalone środy z najsłynniejszymi musicalami w historii kina! Olśniewające love story, porywające rytmy piosenek nuconych na całym świecie, kultowe choreografie, a w rolach głównych najjaśniejsze gwiazdy Hollywood. Gwarantujemy naszym widzom, że nieruchome siedzenie w fotelu będzie wręcz niemożliwe. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wstęp wolny. Seanse odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w środy – 2,9,16,23,30 stycznia i 6,13,20,27 lutego 2019 - o godz. 18.00 – łącznie czeka nas dziewięć pokazów filmowych pełnych muzyki i tańca.

Czytaj więcej...

„Sztuka prezentacji” – brak wolnych miejsc!

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenie - 2 marca 2019!

Kultura Chęci i Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Sztuka prezentacji", które odbędzie się 2 marca 2019 (sobota) w godz. 9.30-16.30 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Brak wolnych miejsc!

Czytaj więcej...

Kolejne dzieła naszych Kreatywnych Seniorów

Czytaj więcej...

Materiałowe kwiaty w doniczkach

Kolejne zajęcia plastyczne dla seniorów, które odbyły się w Zagłębiowskiej Mediatece upłynęły już w wiosennej i kolorowej atmosferze. Panie uczestniczące w warsztatach, chcąc zapomnieć na chwilę o zimowej aurze, wykonały materiałowe kwiaty w doniczkach. Do ich powstania wykorzystano tylko kilka prostych elementów, które razem stworzyły przyjemną, wiosenną dekorację. Następne zajęcia odbędą się już na początku marca. Szczegóły niebawem!

Czytaj więcej...

Z życia filii

Walentynki w Bibliosferze

tynki1

Filia nr 7

Przemiłe poetyckie spotkanie walentynkowe w doborowym towarzystwie już za nami. Pasjonaci poezji miłosnej i dobrej zabawy zaprezentowali ulubione wiersze. Marianna Oruba podzieliła się z uczestnikami własną twórczością poetycką. Były rozmowy, dyskusje, śpiewy i mnóstwo śmiechu...

Więcej…

Walentynkowy Mały Artysta

maw1

Filia nr 15

Kolejne zajęcia plastyczne "Małego Artysty" zaowocowały pięknymi Walentynkami, które wręczono najbliższym. Do wykonania upominków wykorzystano różne materiały plastyczne. Bardzo dobrze sprawdziły się zdekompletowane puzzle, które zamieniły się w przecudne serduszka.

Więcej…

Ferie 2019 - fotorelacja

Ferie lead

"Bałwankowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Bajeczki z kufra wyciągane

kuf1

Świat Nauki i Fantazji

W Labiryncie Książek odbyło się spotkanie z cyklu "Bajeczki z kufra wyciągane". Spotkanie miało na celu przybliżenie naszym młodym czytelnikom bajeczek, które czytały nasze mamy czy babcie. Mimo, iż proponowane książeczki różnią się od współczesnych wydań szatą graficzną i wspaniałą kolorystyką, to zawarte w nich treści są równie wartościowe. Przybyłe dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowieści o kłócących się rurach i żyrafie, która miała straszny katar.

Więcej…

01-02 musicalowe kino w bibliotece plakat MTb

IBUK LIBRA

bibliożerca 2018 liceum Plakat

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine