joomla vector social icons

Uwaga Czytelnicy Filli nr 17

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że od wtorku 12 listopada 2019 Filia nr 17 - Pogoń (ul. Będzińska 22) będzie czynna po zakończonej inwentaryzacji księgozbioru. Serdecznie zapraszamy!

„Nieobecni” – koncert Piotra Goljata, Sebastiana Rucińskiego i Piotra Górki

Czytaj więcej...

Zaucha, Niemen, Wodecki i inni

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na utrzymany we wspomnieniowym nastroju koncert Piotra Goljata, Sebastiana Rucińskiego i Piotra Górki, zatytułowany „Nieobecni", który odbył się 3 listopada 2019 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Grzegorzem Rogowskim

Czytaj więcej...

Autor książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji" w Zagłębiowskiej Mediatece!

Na zakończenie tygodnia poświęconego Poli Negri, Zagłębiowska Mediateka zaprosiła na spotkanie z filmografem, pracownikiem Instytutu Audiowizualnego Filmoteki Narodowej w Warszawie, Grzegorzem Rogowskim, autorem książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji". Książka przypomina polskie aktorki przedwojenne, które – w przeciwieństwie do Poli Negri – nie odniosły sukcesu za granicą.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Magdaleną Lamparską

Czytaj więcej...

Promocja książki „Wszystko albo nic #jakPolaNegri"

We wtorek 5 listopada 2019 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprosiła na spotkanie ze znakomitą aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, Magdaleną Lamparską. Ostatnio widzowie mogą oglądać ją w roli Marty – synowej głównego bohatera kultowego serialu „39 i pół tygodnia". Była także pamiętną Daną Mazurek w serialu „Niania w wielkim mieście", a jesienią na ekrany kin wejdzie film „1800 gramów", z jej udziałem.

Czytaj więcej...

Uwaga Czytelnicy Filii nr 8

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 8 - Osiedle Rudna I (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22) będzie czynna od poniedziałku 28 października 2019 po zakończeniu prac instalacyjnych. Serdecznie zapraszamy.

Czytanie Rocznicowe

Czytaj więcej...

Wspomnienie Zuzanny Rabskiej

Październikowe Czytanie Rocznicowe było wspomnieniem Zuzanny Rabskiej - poetki, nowelistki, tłumaczki oraz współzałożycielki Towarzystwa Bibliofilów Polskich. Głównym tematem naszych dyskusji była właśnie jej miłość do książek, ich kolekcjonowanie, poznawanie najważniejszych szczegółów druku i oprawy. Jej liczne zbiory spłonęły w Powstaniu Warszawskim, podobnie jak pięciotysięczna kolekcja ex librisów.

Czytaj więcej...

Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2019

Czytaj więcej...

Dwie nagrody dla Zagłębiowskiej Mediateki!

W Muzeum Śląskim odbyła się Gala XX-lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna, w trakcie której zostały wręczone nagrody laureatom konkursów Architektura Roku i Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019. Jedną z laureatek została Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Zagłębiowska Mediateka!

Czytaj więcej...

GALERIA 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

Czytaj więcej...

Zapraszamy do oglądania :)

Zachęcamy do śledzenia naszej jesiennej galerii fotograficznej. Poza głównymi propozycjami programowymi 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (warsztaty, spotkania, koncerty, spektakle, wystawa itp.) zaplanowaliśmy imprezy towarzyszące: zabawy literacko-teatralne, zajęcia teatralno-plastyczne oraz konkursy, adresowane do miłośników teatru. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla Książki".

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Czytaj więcej...

Dziękujemy za Państwa obecność!!!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z dziennikarzem, felietonistą i reportażystą Marcinem Mellerem. Spotkanie promujące najnowszą publikację Autora zatytułowaną "Nietoperz i suszone cytryny" odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 22 października 2019. Rozmowę poprowadziła Magdalena Boczkowska.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…

Łazarewicz plakat ZM

Ferie2020 kino plakat ZM

kinosty-luty

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine