joomla vector social icons

Zagłębiowski Czwartek w Pałacu Schoena

Czytaj więcej...

Już za nami!

28 listopada 2019 Zagłębiowska Mediateka i Instytut Zagłębia Dąbrowskiego mieli zaszczyt zaprosić na kolejny Zagłębiowski Czwartek, który tym razem wyjątkowo odbył się w siedzibie sosnowieckiego Muzeum. W gościnnych wnętrzach Pałacu Schoena ks. dr Mikołaj Dziewiatowski wygłosił wykład z okazji 130-lecia Cerkwii w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej 2019 - FOTOGALERIA

Czytaj więcej...

"Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!"

18 listopada ruszyły obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w Zagłębiowskiej Mediatece. W poniedziałek gościliśmy autora książek  - Mikołaja Marcelę. Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki pisarza "Best Seler i zagadka rodu Kokosów" czyli kryminału z warzywami i owocami w roli głównej, napisanego z myślą o młodym czytelniku.

Czytaj więcej...

Za nami 7. Zagłębiowska Giełda Winyli

Czytaj więcej...

Winyle, kasety i... doborowe towarzystwo :)

Za nami kolejna - siódma już - Zagłębiowska Giełda Winyli. W niedzielę 24 listopada 2019, przez cztery godziny, w Zagłębiowskiej Mediatece można było spotkać prawdziwych pasjonatów muzyki wszelakiej. Szperaniu, rozmowom i negocjacjom nie było końca, no i mikołajkowe prezenty muzyczne wreszcie kupione! Dziękujemy wszystkim Wystawcom i "Szperaczom" za tegoroczne Giełdy!

Czytaj więcej...

Wyjątkowe "audiobooki" przed Mediateką

Czytaj więcej...

Zachęcamy do słuchania :)

Plac przed Zagłębiowską Mediateką to wielofunkcyjny teren rekreacyjny. Oprócz podjazdów do sportów ekstremalnych ukrywa też nowinki audiowizualne. Są nimi: widoczna z oddali Wirtualna Książka oraz wbudowane w nawierzchnię szklane stanowiska, tzw. audiobooki, czyli zewnętrzne głośniki kierunkowe, dzięki którym możesz posłuchać wybranych przez nas fragmentów książek bądź muzyki.

Czytaj więcej...

Uwaga - Czytelnicy Filii nr 12

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn techniczno-budowlanych Filia nr 12 - Porąbka (ul. Zagórska 3) będzie nieczynna od 9 września 2019 do odwołania. Książki wypożyczone w placówce można oddać w najbliższej Filii nr 10 - Kazimierz Górniczy (ul. Główna 19) lub w dowolnej bibliotece z naszej sieci mieszczącej się na terenie Sosnowca. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

„Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela”

Czytaj więcej...

Już za nami

Dyskusyjny Klub Książki „Każdy Kocha Dyskusje" – działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – miał przyjemność zaprosić na promocję książki „Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela" pod redakcją Ewy Bartos, Pawła Majerskiego i Katarzyny Niesporek, która odbyła się dnia 15 listopada 2019 roku w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Koncert Pieśni Patriotycznych

Czytaj więcej...

Dziękujemy Państwu!

Zagłębiowska Mediateka oraz Chór Katedralny „Lutnia" pod dyr. Ryszarda Młyńczaka mieli zaszczyt zaprosić do udziału w Koncercie Pieśni Patriotycznych z okazji jubileuszu 115–lecia istnienia Chóru. Sobota 16 listopada 2019 – Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11. Dziękujemy za Państwa obecność.

Czytaj więcej...

Listopadowe „Rozterki śmierci”

Czytaj więcej...

Książka José Saramago w DKK

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby śmierć zaprzestała uprawiania swojego procederu? Jakie konsekwencje fakt ten miałby dla: człowieka, ludzkości, rodzin, państw, kościołów, rządów, towarzystw ubezpieczeniowych, zakładów pogrzebowych, domów spokojnej starości, szpitali?

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkanie "Kreatywnego Seniora" już za nami

Czytaj więcej...

Jak powstawały świąteczne skrzaty


Podczas listopadowych warsztatów „Kreatywny Senior” w Zagłębiowskiej Mediatece, uczestniczące w nich Panie wykonały świąteczne skrzaty. Prace zostały w całości ręcznie uszyte. Efekt końcowy przypadł wszystkim do gustu, dlatego w domowych zaciszach powstaną na pewno kolejne bożonarodzeniowe krasnale.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…

Łazarewicz plakat ZM

Ferie2020 kino plakat ZM

kinosty-luty

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine