Spotkanie z Grzegorzem Rogowskim

Czytaj więcej...

Autor książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji" w Zagłębiowskiej Mediatece!

Na zakończenie tygodnia poświęconego Poli Negri, Zagłębiowska Mediateka zaprosiła na spotkanie z filmografem, pracownikiem Instytutu Audiowizualnego Filmoteki Narodowej w Warszawie, Grzegorzem Rogowskim, autorem książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji". Książka przypomina polskie aktorki przedwojenne, które – w przeciwieństwie do Poli Negri – nie odniosły sukcesu za granicą.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Magdaleną Lamparską

Czytaj więcej...

Promocja książki „Wszystko albo nic #jakPolaNegri"

We wtorek 5 listopada 2019 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprosiła na spotkanie ze znakomitą aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, Magdaleną Lamparską. Ostatnio widzowie mogą oglądać ją w roli Marty – synowej głównego bohatera kultowego serialu „39 i pół tygodnia". Była także pamiętną Daną Mazurek w serialu „Niania w wielkim mieście", a jesienią na ekrany kin wejdzie film „1800 gramów", z jej udziałem.

Czytaj więcej...

Uwaga Czytelnicy Filii nr 8

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 8 - Osiedle Rudna I (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22) będzie czynna od poniedziałku 28 października 2019 po zakończeniu prac instalacyjnych. Serdecznie zapraszamy.

Czytanie Rocznicowe

Czytaj więcej...

Wspomnienie Zuzanny Rabskiej

Październikowe Czytanie Rocznicowe było wspomnieniem Zuzanny Rabskiej - poetki, nowelistki, tłumaczki oraz współzałożycielki Towarzystwa Bibliofilów Polskich. Głównym tematem naszych dyskusji była właśnie jej miłość do książek, ich kolekcjonowanie, poznawanie najważniejszych szczegółów druku i oprawy. Jej liczne zbiory spłonęły w Powstaniu Warszawskim, podobnie jak pięciotysięczna kolekcja ex librisów.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie konkursu na stanowisko Dyrektora MBP

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Sosnowca ogłoszony został konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu. Zainteresowanych odsyłamy do załączonego dokumentu - ZARZĄDZENIE.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2019

Czytaj więcej...

Dwie nagrody dla Zagłębiowskiej Mediateki!

W Muzeum Śląskim odbyła się Gala XX-lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna, w trakcie której zostały wręczone nagrody laureatom konkursów Architektura Roku i Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019. Jedną z laureatek została Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Zagłębiowska Mediateka!

Czytaj więcej...

GALERIA 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

Czytaj więcej...

Zapraszamy do oglądania :)

Zachęcamy do śledzenia naszej jesiennej galerii fotograficznej. Poza głównymi propozycjami programowymi 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (warsztaty, spotkania, koncerty, spektakle, wystawa itp.) zaplanowaliśmy imprezy towarzyszące: zabawy literacko-teatralne, zajęcia teatralno-plastyczne oraz konkursy, adresowane do miłośników teatru. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla Książki".

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Czytaj więcej...

Dziękujemy za Państwa obecność!!!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z dziennikarzem, felietonistą i reportażystą Marcinem Mellerem. Spotkanie promujące najnowszą publikację Autora zatytułowaną "Nietoperz i suszone cytryny" odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 22 października 2019. Rozmowę poprowadziła Magdalena Boczkowska.

Czytaj więcej...

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego

Czytaj więcej...

Edukacja regionalna

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym, zwłaszcza w kontekście regionalnym, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, współdziałając z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, przygotował cykl wykładów oraz ćwiczeń dla nauczycieli języka polskiego.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…

szafagra

Chris Nolan plak bez

Smerfy - wystawa

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine