Za nami 7. Zagłębiowska Giełda Winyli

Czytaj więcej...

Winyle, kasety i... doborowe towarzystwo :)

Za nami kolejna - siódma już - Zagłębiowska Giełda Winyli. W niedzielę 24 listopada 2019, przez cztery godziny, w Zagłębiowskiej Mediatece można było spotkać prawdziwych pasjonatów muzyki wszelakiej. Szperaniu, rozmowom i negocjacjom nie było końca, no i mikołajkowe prezenty muzyczne wreszcie kupione! Dziękujemy wszystkim Wystawcom i "Szperaczom" za tegoroczne Giełdy!

Czytaj więcej...

Wyjątkowe "audiobooki" przed Mediateką

Czytaj więcej...

Zachęcamy do słuchania :)

Plac przed Zagłębiowską Mediateką to wielofunkcyjny teren rekreacyjny. Oprócz podjazdów do sportów ekstremalnych ukrywa też nowinki audiowizualne. Są nimi: widoczna z oddali Wirtualna Książka oraz wbudowane w nawierzchnię szklane stanowiska, tzw. audiobooki, czyli zewnętrzne głośniki kierunkowe, dzięki którym możesz posłuchać wybranych przez nas fragmentów książek bądź muzyki.

Czytaj więcej...

Uwaga - Czytelnicy Filii nr 12

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn techniczno-budowlanych Filia nr 12 - Porąbka (ul. Zagórska 3) będzie nieczynna od 9 września 2019 do odwołania. Książki wypożyczone w placówce można oddać w najbliższej Filii nr 10 - Kazimierz Górniczy (ul. Główna 19) lub w dowolnej bibliotece z naszej sieci mieszczącej się na terenie Sosnowca. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

„Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela”

Czytaj więcej...

Już za nami

Dyskusyjny Klub Książki „Każdy Kocha Dyskusje" – działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – miał przyjemność zaprosić na promocję książki „Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela" pod redakcją Ewy Bartos, Pawła Majerskiego i Katarzyny Niesporek, która odbyła się dnia 15 listopada 2019 roku w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Koncert Pieśni Patriotycznych

Czytaj więcej...

Dziękujemy Państwu!

Zagłębiowska Mediateka oraz Chór Katedralny „Lutnia" pod dyr. Ryszarda Młyńczaka mieli zaszczyt zaprosić do udziału w Koncercie Pieśni Patriotycznych z okazji jubileuszu 115–lecia istnienia Chóru. Sobota 16 listopada 2019 – Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11. Dziękujemy za Państwa obecność.

Czytaj więcej...

Listopadowe „Rozterki śmierci”

Czytaj więcej...

Książka José Saramago w DKK

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby śmierć zaprzestała uprawiania swojego procederu? Jakie konsekwencje fakt ten miałby dla: człowieka, ludzkości, rodzin, państw, kościołów, rządów, towarzystw ubezpieczeniowych, zakładów pogrzebowych, domów spokojnej starości, szpitali?

Czytaj więcej...

Listopadowe spotkanie "Kreatywnego Seniora" już za nami

Czytaj więcej...

Jak powstawały świąteczne skrzaty


Podczas listopadowych warsztatów „Kreatywny Senior” w Zagłębiowskiej Mediatece, uczestniczące w nich Panie wykonały świąteczne skrzaty. Prace zostały w całości ręcznie uszyte. Efekt końcowy przypadł wszystkim do gustu, dlatego w domowych zaciszach powstaną na pewno kolejne bożonarodzeniowe krasnale.

Czytaj więcej...

Uwaga Czytelnicy Filli nr 17

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że od wtorku 12 listopada 2019 Filia nr 17 - Pogoń (ul. Będzińska 22) będzie czynna po zakończonej inwentaryzacji księgozbioru. Serdecznie zapraszamy!

„Nieobecni” – koncert Piotra Goljata, Sebastiana Rucińskiego i Piotra Górki

Czytaj więcej...

Zaucha, Niemen, Wodecki i inni

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na utrzymany we wspomnieniowym nastroju koncert Piotra Goljata, Sebastiana Rucińskiego i Piotra Górki, zatytułowany „Nieobecni", który odbył się 3 listopada 2019 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Mikołajki 2019!

santa-claus-1

Spotkania, warsztaty i... prezenty!

Z okazji imienin Św. Mikołaja, niemal wszystkie placówki MBP w Sosnowcu przygotowały dla zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkoli i szkół całą masę atrakcji - spotkania, warsztaty i rozdawanie prezentów. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi rysunkami, wierszykami i jeszcze piękniejszymi uśmiechami :)

Więcej…

Andrzejkowo i listopadowo

ls10

Świat Nauki i Fantazji

29 listopada 2019 czytelnicy Świata Nauki i Fantazji mieli nie lada okazję spotkać w naszej książnicy najprawdziwsze cyganki. Te przemiłe, choć tajemnicze panie, wróżyły wszystkim chętnym z ręki. Opowiadały również o przyszłości, którą widziały w kartach czy szklanej kuli. Można powiedzieć, że w ten wyjątkowy dzień Świat Nauki i Fantazji był pełen magii i cygańskiej muzyki. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Magiczny czas

gss1

Filia nr 20

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec trwa kiermasz świąteczny przygotowany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, a w czytelni biblioteki wyeksponowana została wystawa najnowszych prac. Zachęcamy serdecznie do zakupienia przepięknych stroików i innych ozdób bożonarodzeniowych oraz do obejrzenia wystawy. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Listopad z noblistką

zk1

Filia nr 10

Listopadowe spotkanie "Zaczytanego Kazimierza" poświęciliśmy rozmowie o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej biograficznej prezentacji Tokarczuk. Nasza rozmowa skupiła się na dwóch książkach noblistki: "Bieguni" i "Księgi Jakubowe". W toku dyskusji, to "Biegunom" poświęciliśmy więcej czasu. Książka ta, wyróżnia się spośród pozostałych formą. Składa się z kilku historii, które nie dość, że są "poszatkowane", to na domiar "złego", na pierwszy rzut oka wydają się ze sobą nie powiązane.

Więcej…

szafagra

Chris Nolan plak bez

Smerfy - wystawa

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine