joomla vector social icons

Grudniowe spotkanie DKK

Czytaj więcej...

„Żywego ducha" Jerzego Pilcha

Za sprawą Jerzego Pilcha grudniowe spotkanie DKK „Każdy Kocha Dyskusje" miało bardzo refleksyjny charakter. W obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – jakże rodzinnych – powieść „Żywego ducha" uświadomiła wszystkim klubowiczom, że samotność to najgorsza rzecz jaka może się nam przytrafić, a tym bardziej w święta.

Czytaj więcej...

Świąteczne ozdoby już gotowe!

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe bombki

Grudniowe warsztaty plastyczne "Kreatywny Senior" już za nami. Przygotowania do świąt ruszyły już wszędzie pełną parą, dlatego my również postanowiliśmy włączyć się w te działania. By poczuć bożonarodzeniowy klimat spróbowaliśmy przygotować świąteczne bombki, metodą decoupagu. Na koniec nadaliśmy im nieco blasku posypując brokatem oraz ozdabiając cekinami. Wszystkim, stałym oraz nowym uczestnikom warsztatów życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a na kolejne zajęcia zapraszamy już w Nowym Roku.

Czytaj więcej...

Uwaga - reinstalacja systemu!

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że w dn. 9-13 grudnia 2019 (poniedziałek - piątek) wszystkie biblioteki będą nieczynne, a korzystanie z katalogu internetowego niemożliwe. Reinstalacja systemu nie będzie miała natomiast wpływu na kalendarium imprez kulturalnych MBP. Wszystkie ustalone na ten tydzień imprezy odbędą się zgodnie z planem. Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek już od soboty 14 grudnia!

Za nami grudniowy Zagłębiowski Czwartek

Czytaj więcej...

O "Pałacach, dworcach i kościołach Sosnowca"

12 grudnia 2019 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbył się ostatni w tym roku Zagłębiowski Czwartek. Tym razem wysłuchaliśmy prelekcji o "Pałacach, dworcach i kościołach Sosnowca". Historię najciekawszych zabytków naszego miasta, między innymi Pałacu Dietla, dwóch pałaców braci Schoenów, trzech dworców kolejowych i najstarszych kościołów w Sosnowcu, w tym kościoła ewangelickiego, wygłosiła Ilona Gajda – historyk sztuki, kustosz Działu Sztuki w Pałacu Schoena-Muzeum w Sosnowcu. Następny Zagłębiowski Czwartek już 16 stycznia 2020. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Premiera filmu krótkometrażowego „Naszyjnik”...

Czytaj więcej...

... czyli o chorobie Alzheimera inaczej...

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Fundacja Element Kultury miały zaszczyt zaprosić na premierowy pokaz filmu krótkometrażowego „Naszyjnik" z Mirosławą Lombardo w roli głównej. Seans odbył się w niedzielę 29 grudnia 2019 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Spotkanie wzbogaciła rozmowa pt. "Sposoby i etapy realizacji obrazu filmowego" z twórcami filmu, prowadzona przez Tomasza Wojtasika.

Czytaj więcej...

Meble do sprzedaży

Czytaj więcej...

Zapoznaj się z naszą ofertą

Uprzejmie informujemy o moźliwości zakupu używanych mebli - stołów, regałów, krzeseł, pieców - w bardzo atrakcyjnych cenach. Poniżej zamieszczamy folder z wykazem mebli do pobrania. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Działem Administracyjno-Gospodarczym - tel. 32 266-33-96, 32 266-43-76, 32 266-46-59, 32 266-64-72, 32 294-95-38, 32 297-90-05 NR WEW. 3.

Czytaj więcej...

Promocja książki „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało"

Czytaj więcej...

Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski w Mediatece

5 grudnia 2019 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu odbyło się spotkanie z autorami niesamowitej biografii zatytułowanej „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało" – Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książkę w promocyjnej cenie. Prowadzenie: Klaudia Pluta.

Czytaj więcej...

Listopadowe Czytanie Rocznicowe

Czytaj więcej...

Wspomnienie Konstantego Ćwierka

W tym miesiącu bohaterem Czytania Rocznicowego był Konstanty Ćwierk - sosnowiecki poeta, radiowiec, aktor, regionalista. W naszym spotkaniu uczestniczyli wyjątkowi Goście. Byli z nami Pani Elżbieta Konieczna - Prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego im. Konstantego Ćwierka oraz Pan Piotr Ćwierk - wnuk Poety. Sercem wspierała nas Pani Maria Ćwierk - synowa Konstantego, której praca nad zachowaniem pamięci o życiu i twórczości Teścia jest ważną pieczęcią Zagłębia artystycznego.

Czytaj więcej...

Ocalić od zapomnienia - VI edycja!

Czytaj więcej...

"Baśnie i legendy polskie"

Filia nr 13 - Maczki MBP w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Baśnie i legendy polskie"  w ramach VI edycji międzyszkolnego regionalnego konkursu plastycznego „Ocalić od zapomnienia". Poniżej zamieszczamy regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Ferie 2020 - fotorelacja

Ferie2020 plakat

"Zimowy zawrót głowy"

Zajęcia plastyczne, literackie, sportowe, projekcje filmowe, gry planszowe, wspólne czytanie książek, zajęcia z tablicą multimedialną. Każda sosnowiecka placówka biblioteczna (Zagłębiowska Mediateka i filie) przygotowała dla swych czytelników niezwykle ciekawy program na tegoroczne ferie zimowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. A poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące nasze zimowe spotkania.

Więcej…

Haftowane obrazy

ha1

Filia nr 20

W piątkowy wieczór w Filii nr 20 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Elżbiety Soczewy-Pięty. Pani Elżbieta jest czeladzianką, ale obecnie mieszka w Sławkowie. Przebywa na emeryturze, a jej hobby to ogród, koty oraz haftowanie. Przy pomocy igły i muliny wykonuje kopie znanych obrazów. Wystawę można oglądać do 31 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej…

Początek roku

prr1

Filia nr 2

Rok 2020 rozpoczęliśmy lekcją regionalną, w której uczestniczyli uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej nr 45. Siódmoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli zobaczyć jak wyglądało nasze miasto przed uzyskaniem praw miejskich oraz jak zmieniało się na przestrzeni lat. Młodzież poznała także najciekawsze miejsca, obiekty i zabytki Sosnowca, poznała symbolikę naszego herbu, flagi i logo. Na zakończenie zajęć wszyscy rozwiązali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę.

Więcej…

N jak niewidomy

n1

Multimedia

We wtorek 7 stycznia 2020 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie integracyjne, które zorganizował Dział Multimedialny dla dorosłych i Dział Multimedialny dla dzieci. Do Zagłębiowskiej Mediateki zawitali niecodzienni goście, a mianowicie gościliśmy w Świecie Nauki i Fantazji osoby niewidome wraz z psem przewodnikiem i asystentem jednocześnie. Spotkanie poprowadziła pani instruktor poruszania przestrzennego dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 22 mieli okazję obejrzeć film instruktażowy, jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, następnie wysłuchali ciekawych opowieści na temat życia codziennego z psem przewodnikiem.

Więcej…

Łazarewicz plakat ZM

Ferie2020 kino plakat ZM

kinosty-luty

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine