Odjazdowy Bibliotekarz plakat 2020Już od siedmiu lat sosnowiecka Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Niestety obecna sytuacja pokrzyżowała nam tegoroczne plany. Nie możemy się spotkać i wspólnie wyruszyć w odjazdową trasę, ale zróbmy sobie Odjazdowego Bibliotekarza w sieci! Możemy na Was liczyć?

Jeśli jeździcie na rowerze, pokażcie nam jakie miejsca odwiedzacie. Może byliście ostatnio  gdzieś, gdzie dotarliśmy całą „odjazdową” ekipą podczas poprzednich edycji rajdu? Przyślijcie nam zdjęcia i filmiki z Waszych wycieczek rowerowych, albo z naszymi „odjazdowymi” gadżetami, a my stworzymy wspólną galerię „Odjazdowy Bibliotekarz 2020”. Materiały ślijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ale to nie wszystko… Czekając z utęsknieniem na chwilę, kiedy będziemy mogli wspólnie wyruszyć w kolejną trasę Odjazdowego Bibliotekarza, powspominajmy ubiegłe edycje. Oto filmik, który z pewnością odświeży Wam pamięć:

KLIK

Trzymajcie się cieplutko! Pozdrawiamy wszystkich Odjazdowych Przyjaciół:-)

 

 

 

Uwaga – przysłanie materiałów (zdjęć, filmików) jest równoznaczne z akceptacją poniższej klauzuli informacyjnej RODO:

Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego wizerunku zgodnie z Art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego o prawie autorskim i prawach pokrewnych, na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Organizatora.

Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jako administrator danych informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników akcji Odjazdowy Bibliotekarz – Inny niż zwykle odbywającej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej zebrane w celu realizacji projektu będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu. Wizerunek zamieszczony na stronie internetowej MBP w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl, zostanie usunięty po upływie 5 lat od jego zamieszczenia. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Dane wymagane w zakresie: wizerunek uczestników są przetwarzane przez Bibliotekę w celu realizacji akcji Odjazdowy bibliotekarz – inny niż zwykle na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) RODO. Jednocześnie wszystkim uczestnikom przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania. Każdy uczestnik ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do uczestnictwa w realizacji projektu.

Dane osobowe uczestników akcji nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. W sprawach spornych przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych Osobowych – Agata Kozłowska, tel. 515-041-778, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z transferem danych do serwisów należących do międzynarodowych organizacacji, tzn. Facebook, Google administrator informuje, że spółki przystąpiły do programu Tarcza Prywatności UE-USA i uzyskały niezbędny certyfikat.