Biorę w ciemno plakat reklamujący akcjęWyszli z ukrycia!

Ponad 20 prac przysłali do Zagłębiowskiej Mediateki mieszkańcy Zagłębia na konkurs literacki "Wyjdź z ukrycia". Poziom literacki opowiadań i wierszy był bardzo wysoki. Jury, szczególnie przy wyborze najlepszych wierszy, miało twardy orzech do zgryzienia. Wiele prac zaskoczyło, zarówno tematyką, jak i formą narracji.

 

Ostatecznie wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 wiersze i 4 opowiadania. W kategorii poezja pierwsze miejsce zajęła Emilia Kozieł za wiersz "Manifest przeciwko rzeczywistości". Na drugim miejscu znalazł się wiersz Justyny Katolik pt. " Krwiste kalie z Baker Street". Za szczególne walory językowe i poczucie humoru przyznaliśmy wyróżnienie Magdalenie Koziala - Olczyk za fraszkę "Na łóżko".

 

Konkursowe opowiadania również wywołały burzliwą dyskusję jury. Najwięcej głosów otrzymała Magdalena Gardias za opowiadanie "Dziewczyna z życzeniami", drugie miejsce zajął Filip Podkowicz i "Wyrok". Na trzecim miejscu na podium znalazł się Dorian Kočmaroš i jego "Wyprawa po wodę". Wyróżnienie otrzymała Anna Dawal za opowiadanie "Dar". Cieszymy się ogromnie, że nasz konkurs się rozwija i w drugiej edycji otrzymaliśmy tyle bardzo interesujących prac.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Wyjdź z ukrycia" i już nie możemy się doczekać trzeciej edycji. Ale przecież to już za rok!!!

konkurs01