Zdjęcie lalek teatralnychJury konkursu plastycznego „Zwierzyniec Jana Brzechwy” wyłoniło zwycięzców i nie było to łatwe zadanie, ponieważ na konkurs wpłynęło 41 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie lalki teatralnej (pacynki, kukiełki, marionetki), inspirowanej wybranym wierszem ze zbioru Jana Brzechwy „Zwierzyniec”. Niestety niektóre prace jury musiało odrzucić ze względów formalnych. Zgodnie z regulaminem przedmiotem konkursu miały być lalki teatralne, niestety niektóre z nadesłanych prac są raczej maskotkami. Poza tym projekt lalki teatralnej miał być inspirowany wybranym wierszem ze zbioru Jana Brzechwy „Zwierzyniec”, tymczasem pojawiły się lalki teatralne nawiązujące do innych utworów tego autora. Wszystkie prace zachwyciły jurorów, którzy docenili oryginalność, pomysłowość, kreatywność i finezyjne wykonanie konkursowych lalek. Przyznano 7 nagród i 8 wyróżnień.

Zagłębiowska Mediateka zaprasza 23 października 2020 o godz. 10:00 na uroczystą galę kończącą 6. Sosnowiecką Jesień Teatralną, podczas której zostaną wręczone nagrody (Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11, poziom 0).

Lista laureatów:

I miejsce Kaja Kandziora

I miejsce Antoni Domagalski

II miejsce Maciej Mulka

II miejsce Alicja Piątkowska

III miejsce Aleksy Szeląg

III miejsce Sebastian Piotrowski

III miejsce Michał Dębowczyk

Wyróżnienia:

Adam Gajewski

Amelia Szczuka

Antoni Biesiada

Agata Wesołowska

Tomasz Szarwark

Mateusz Zawadzki

Hanna Matczak

Kaja Osiak

Zdjęcia prac konkursowych "Zwierzyniec Jana Brzechwy"  Zdjęcia prac konkursowych "Zwierzyniec Jana Brzechwy"  Zdjęcia prac konkursowych "Zwierzyniec Jana Brzechwy"

„Różne oblicza teatru. 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna”:

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo ministerstwa kultury