Zdjęcie z Zagłębiowskiego CzwartkuPo kilkumiesięcznej przerwie wróciły Zagłębiowskie Czwartki! W Pałacu Schoena prelekcję "Pilica. Smoleń i okolica. Gdzie Zagłębie jest jurą" wygłosił prof. UŚ dr hab. Robert Krzysztofik. Licznie zgromadzona publiczność poznała geografię, historię i magię Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego. To fantastyczne wapienne skały zwieńczone malowniczymi ruinami zamków, rozłożyste wsie w sąsiedztwie tajemniczych lasów, dziedzictwo historii średniowiecznej przeplatające się z wydarzeniami obu wojen światowych, czy w końcu fantastyczne miejsca wypoczynku, turystyki i rekreacji.

Wykładowi towarzyszyła niezwykle ciekawa wystawa przygotowana przez prof. Roberta Krzysztofika i Joannę Krzysztofik z sosnowieckiego muzeum. Podziwiać można było stare pocztówki, zdjęcia, mapy, a także pamiątki przywiezione przez prelegenta z jego licznych wypraw na Jurę. Kolejny Zagłębiowski Czwartek już 15 października 2020 w Zagłębiowskiej Mediatece! Zapraszamy!

Zdjęcia z Zagłębiowskiego Czwartku  Zdjęcia z Zagłębiowskiego Czwartku  Zdjęcia z Zagłębiowskiego Czwartku  Zdjęcia z Zagłębiowskiego Czwartku