mala ksiazka - dyplomy

Od września 2019 roku nasza biblioteka bierze czynny udział w akcji, zorganizowanej przez Instytut Książki, pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania, polegająca na rozdawaniu wyprawek nowo zapisanym małym czytelnikom, od początku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci jak i rodziców. W tej edycji programu mogły wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które wraz z rodzicami lub opiekunami wyraziły chęć zapisania się do biblioteki, ale również maluchy zapisane przed rozpoczęciem akcji. Kampania miała na celu zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynające przygodę z alfabetem i nauką czytania, do przystąpienia do grona czytelników biblioteki oraz aktywnego z niej korzystania.

Wręczana na pierwszej wizycie w bibliotece wyprawka w postaci książeczki z bajkami i wierszykami, dostosowanymi dla dzieci w tym wieku oraz broszura dla rodziców, była miłym prezentem i akcentem na powitanie. Jednakże, to kolejne wizyty maluchów z rodzicami, powiązane z wypożyczeniem książeczek i zbieraniem naklejek do Karty Małego Czytelnika miały na celu zachęcenie do regularnych wizyt w bibliotece i oczywiście wspólnego rodzinnego czytania. Na najwytrwalszych czytelników, którzy uzbierali 10 naklejek na Karcie Małego Czytelnika, czekała kolejna niespodzianka w postaci Dyplomu Małego Czytelnika. Poniżej prezentujemy pamiątkowe fotografie małych czytelników wraz z dyplomami. Zachęcamy również do dalszego udziału w akcji!

Mala ksiazka  Mala ksiazka  Mala ksiazka  Mala ksiazka