kwadrans MonKolejnym gościem „Kwadransa twarzą w twarz”, kulturalnego talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jest Sebastian Moń - artysta malarz, nauczyciel, ultramaratończyk, dąbrowianin. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt. Wszystkie odcinki są publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych. Cały wywiad do zobaczenia i wysłuchania znajdziecie tu: www.youtube.com/watch?v=iOBc0reQVAM

Sebastian Moń - Jego obrazy można znaleźć w wielu prywatnych kolekcjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na aukcjach osiągają ceny kilku tysięcy euro za obraz. Genialny samouk, ultramaratończyk i nauczyciel wychowania fizycznego. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2022 r. Wielu porównuje jego obrazy do twórczości Beksińskiego, jednak on wyznacza sobie swoją własną ścieżkę, jak sam mówi: „industrialnej melancholii”. www.facebook.com/sebastian.mon.art

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).