kwadrans SIMLATKolejnego gościa „Kwadransa twarzą w twarz” – kulturalnego talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu - nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybitny aktor, sosnowiczanin - Łukasz Simlat. Musicie nam wybaczyć w kwestii długości odcinka, ale właściwie to wszystko jest w porządku, bo gości było dwóch, czyli po kwadransie dla każdego ;)

Cały wywiad do zobaczenia i wysłuchania znajdziecie tu:  KLIK

Łukasz Simlat (ur. 1977) – urodzony w Sosnowcu. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater. Przez dwa lata uczęszczał do studia aktorskiego ART-PLAY Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. W 2000 r. ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Potem występował gościnnie w kilku teatrach. Jego teatralne dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych – często zupełnie kontrastowych – postaci. W telewizji pojawił się za sprawą epizodycznej roli w serialu "Dom" (2000). Przez jakiś czas grał epizody. Na ekranach kin zadebiutował w 2003 r. rolą Jacka w nagrodzonej Złotym Lwem "Warszawie" Dariusza Gajewskiego. Na planie drugiej części "Bożej podszewki" dostrzegła go reżyserka Izabella Cywińska i powierzyła mu rolę Arka w "Kochankach z Marony" (2005). Od tej pory zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Wielką popularność przyniosła mu kultowa rola Adama Turka w serialu "BrzydUla". Jest laureatem licznych prestiżowych nagród filmowych, m.in. Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor.

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt . Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).