kwadrans lemanZapraszamy na kolejny odcinek "Kwadransa twarzą w twarz". Tym razem Klaudia Pluta gości na kanapie Kwadransa będzinianina, muzyka, wokalistę, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego. Z pochodzenia Zagłębiak, jeden z rodu, znanej w Zagłębiu, muzykalnej rodziny Lemańskich. Założyciel popularnego w latach '90 zespołu Fun-tastic, a także twórca takich projektów jak ABBA Imitation czy Dr Maniana. Muzyk reggae'owego zespołu Kasus. W swojej karierze muzycznej współpracował z takimi artystami jak Marian Lichtman (Trubadurzy), Mariusz Kalaga, Krystyna Giżowska, Monika Borys czy Iwona Węgrowska. Odpowiedzialny za produkcję płyty Marty Bijan (na zlecenie Sony Music Polska). Obecnie gwiazda telewizji TVS oraz właściciel będzińskiego Cover Studia, w którym łączy z powodzeniem studio nagrań, usługi producenckie oraz agencję artystyczną.

Link do odcinka: KLIK

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu www.youtube.com/@15twt . Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).