bibliotalk nadzieja na domKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Angelą Pawlaczek i Aleksandrą Szczęśniak ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”, działającego przy sosnowieckim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zapraszamy do słuchania.

 

 

 

 

 

Tematy poruszone w odcinku:

  • Czym zajmuje się Stowarzyszenie „Nadzieja na Dom”?
  • Jak funkcjonowało schronisko kiedyś, a jak dziś?
  • Na czym polega akcja "Ręka w łapę"?
  • Czym jest kocia chatka?
  • Czy kocia białaczka jest groźna?
  • Jak adoptować zwierzaka?
  • Czym są adopcje wirtualne i dlaczego to świetna opcja dla osób, które nie mogą mieć w domu zwierzaka?
  • Czym zajmują się wolontariusze w schronisku?
  • A na koniec - wzruszające historie Tibi, Aresa i Dzielnej :)

Nasze gościnie:

Angela Pawlaczek - Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”, wolontariuszka od 2012 roku, prywatnie właścicielka suczki Dżelki. Szczęśliwa posiadaczka ok. 100 kwiatów doniczkowych, pracoholiczka.

Aleksandra Szczęśniak - Wolontariuszka Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom” od 2011 roku. Aktywnie uczestniczy w edukowaniu dzieci, młodzieży oraz – szerzej - społeczeństwa o problemie bezdomności zwierząt. Lubi barszcz czerwony :)

Link do podcastu: KLIK

 

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Nową gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).