Magia swiat konkurs plakat malyKochani Czytelnicy, czy cieszycie się już na dźwięk dzwoneczków reniferów, wesołego „ho, ho, ho!” Świętego Mikołaja i szeleszczących kolorowych papierów do pakowania prezentów? A może bardziej czekacie na świetlne iluminacje naszego miasta – choinkę, aniołki i mikołajowy autobus oraz wydobywające się z wszystkich sklepowych głośników świąteczne piosenki? Nie? Mamy zatem inną propozycję – wspólnie obudźmy literackiego ducha Świąt przypominając najbardziej klimatyczne bożonarodzeniowe lektury, przy których nawet największemu sceptykowi mięknie serce i udziela się gwiazdkowy nastrój.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na recenzje książek o Bożym Narodzeniu lub takich, które bezsprzecznie ze Świętami się kojarzą, czyniąc z grudniowej celebracji istotny motyw fabularny. Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale nie tylko. Nagrodzone teksty zostaną upublicznione w formie wideorecenzji w gwiazdkowym odcinku naszego youtubowego cyklu „Strona po stronie”.

 

Na Wasze teksty czekamy do 16 grudnia 2020. Uwaga – recenzje nie muszą dotyczyć nowości wydawniczych. Do dyspozycji macie całą historię literatury polskiej i zagranicznej. Powodzenia!

 

P.S. Pamiętajcie, że wciąż możecie wypożyczać książki z Zagłębiowskiej Mediateki, korzystając z książkomatów „Gucio” i „Kasia”. Szczegóły na www.biblioteka.sosnowiec.pl

 

Regulamin konkursu literackiego „Magia Świąt – recenzja książki”

Tytuł: Magia Świąt – recenzja książki

Forma pracy: Recenzja

Technika wykonania: Tekst pisany w dowolnym programie tekstowym – font Times New Roman 12, interlinia 1,5, maksymalna objętość – 2 strony.

Warunki uczestnictwa:

 1. Uczestnikiem konkursu może być każdy dorosły mieszkaniec Zagłębia Dąbrowskiego oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
 2. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec.
 3. Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
 4. Konkurs rozpoczyna się 26.11.2020 r., a kończy 16.12.2020 r.

Cele konkursu:

 1. Rozbudzanie zainteresowania literaturą i czytelnictwem.
 2. Pobudzanie wrażliwości i zachęcanie do kreatywnego patrzenia na świat.
 3. Promowanie nowych talentów.
 4. Podniesienie na duchu strapionych pandemią koronawirusa czytelników.
 5. Szerzenie optymizmu i bożonarodzeniowego klimatu.

Zasady konkursu:

 1. Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie była wcześniej publikowana i nagradzana.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.
 3. Prace konkursowe należy przesłać do 16.12.2020 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec – dopisek „Konkurs Magia Świąt” (decyduje data na stemplu).
 4. Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszeniową.
 5. Karty do wydrukowania dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu: www.biblioteka.sosnowiec.pl
 • Karta - uczestnik pełnoletni - POBIERZ
 • Karta – uczestnik niepełnoletni - POBIERZ

Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:

 1. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora.
 2. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsca.
 3. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
 4. Jury oceniać będzie: prawidłowe i ciekawe wykorzystanie formy recenzji, poprawność językową, ogólne wrażenia artystyczne.
 5. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie organizatora www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz na Facebooku najpóźniej do dn. 18.12.2020 r.
 6. Za zajęcie I, II i III miejsca przyznane zostaną nagrody rzeczowe, a zwycięskie teksty zostaną przedstawione w świątecznym odcinku wideorecenzji „Strona po stronie” na kanale YouTube Organizatora.

Postanowienia końcowe:

 1. Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatora.
 2. Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
 3. Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jako administrator danych informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu odbywającego się w Zagłębiowskiej Mediatece Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, ul. Kościelna 11 zebrane w celu realizacji projektu będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu. Wizerunek zamieszczany na stronie internetowej MBP w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl, zostanie usunięty po upływie 5 lat od jego zamieszczenia. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Dane wymagane w zakresie: imię i nazwisko uczestnika oraz nr telefonu i adres e-mail uczestnika, imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego, nr. telefonu, adres e-mail,  są przetwarzane przez Bibliotekę w celu przeprowadzenia konkursu na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) RODO. Jednocześnie wszystkim uczestnikom oraz rodzicom/opiekunom prawnym uczestników niepełnoletnich przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania. Każdy uczestnik oraz rodzice/opiekunowie prawni uczestników niepełnoletnich mają prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do uczestnictwa w konkursie odbywającym się w Zagłębiowskiej Mediatece Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu, ul. Kościelna 11.  
  Dane osobowe uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie ul Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych Osobowych – Agata Kozłowska, tel. 515-041-778, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  W związku z transferem danych do serwisów należących do międzynarodowych organizacji, tzn. Facebook, Google administrator informuje, że spółki przystąpiły do programu Tarcza Prywatności UE-USA i uzyskały niezbędny certyfikat.