Nie posiadasz komputera, nie masz dostępu internetu? Możesz spisać się w Zagłębiowskiej Mediatece. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do internetu Gminne Biuro Spisowe w Sosnowcu uruchomiło dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu (jedno w Multimediach dla Dorosłych - poziom 0, jedno w Czytelni - poziom 1), czynne w godzinach pracy Mediateki:

 

poniedziałek: 12.00 – 20.00
wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 – 20.00
sobota: 8.00 – 15.00

 

Spisu wszystkich osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym może dokonać jedna osoba. Przystępując do samospisu należy przygotować numery PESEL wszystkich spisywanych osób oraz posiadać informacje dot. między innymi: wykształcenia, sytuacji zawodowej, mieszkania (metraż, ogrzewanie, data wybudowania budynku itp.). Dane podajemy na dzień 31 marca 2021 roku.

 

O co nas zapytają oraz jak się spisać?

Pytania dotyczyć będą m. in. obszaru demografii, aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 będzie pierwszym w historii polskich spisów ludności, w którym podstawową i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze. Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej: spis.gov.pl od 1 kwietnia do końca spisu.

Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną - będą starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

 

Gdzie znaleźć informację o spisie?

Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

 

Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

 

Więcej szczegółów o loterii towarzyszącej Spisowi:

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3