Smutna wiadomość obiegła media. W nocy z 21 na 22 stycznia, w wieku 97 lat, odszedł Henryk Jerzy Chmielewski, zwany Papciem Chmielem, grafik, rysownik i publicysta, najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, twórca kultowej serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek".

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, od poniedziałku 18 stycznia 2021 nasza Filia nr 5 - Walcownia przy ul. M. Maliny 39 będzie czynna w zmienionych godzinach:

Serdecznie zachęcamy do korzystania z katalogu online Działu Zbiorów dla Niewidomych GBPiZS, w którym znaleźć można m.in. publikacje drukowane pismem Braille’a, książki mówione w formacie Daisy i Czytaka i wiele innych. Link do katalogu - KLIK

W związku z wejściem w życie uchwały nr 622/XXXIV/2020 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 26 listopada 2020 roku, dotyczącej likwidacji  Filii nr 8 przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, uprzejmie informujemy, iż zamknięcie placówki nastąpi 22 grudnia 2020 roku. Po tym terminie zwroty książek z Filii nr 8 oraz remontowanej Biblioteki „Tajemniczy Ogród” przyjmować będą pracownicy likwidowanej Filii nr 8 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00), którzy przygotowują i pakują zbiory tej placówki w celu ich przeniesienia do przebudowywanej siedziby uniwersalnej Biblioteki „Tajemniczy Ogród” przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej i ciężkiej chorobie odszedł zaprzyjaźniony od lat z naszą instytucją Zbigniew Leraczyk, wieloletni znakomity aktor Teatru Zagłębia, a także dyrektor sosnowieckiego Teatru. Rodzinie zmarłego i najbliższym wyrazy szczerego współczucia składają Dyrekcja i Pracownicy MBP.

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23) jest nieczynna do odwołania, z powodu trwającego remontu. Za utrudnienia przepraszamy. Książki wypożyczone w tej placówce zostały automatycznie przedłużone do 31 grudnia 2020.