Czytaj więcej...Również pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu postanowili przyłączyć się do akcji szycia maseczek – towaru deficytowego podczas trwającej pandemii koronawirusa. Kolejne partie uszytych maseczek Bibliotekarze przekażą Miastu do dalszego rozdysponowania, bo jak wiadomo – potrzebujących wciąż nie brakuje.

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu i IBUK Libra zapraszają do skorzystania z kwietniowej oferty, przygotowanej specjalnie dla wszystkich miłośników literatury, chcących w czasie trwania akcji #zostańwdomu czytać w bezpiecznym zaciszu własnego domu. UWAGA – w tym miesiącu, aby skorzystać z bezpłatnych PINów, nie trzeba być czytelnikiem sosnowieckiej Biblioteki. Jak to działa?

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w konkursie plastycznym „Inicjały i bordiury - tajemne słowa książkowe" organizowanym w ramach wydarzenia „Fantastyka2020”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin. Życzymy powodzenia i świetnej zabawy podczas przygotowywania prac konkursowych, na które czekamy do 16 września!

Czytaj więcej...8 maja 2020 rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Z tej okazji Zagłębiowska Mediateka startuje z 2. edycją konkursu literackiego „Wyjdź z ukrycia”, którą w tym roku rozszerza na całe Zagłębie Dąbrowskie! Mimo, że do maja jeszcze daleko, warto twórczo wykorzystać czas przymusowego odosobnienia spowodowanego pandemią. Ten trudny dla wszystkich moment historyczny może przerodzić się w wyjątkowo ciekawe i poruszające teksty.

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znaleźć można m.in. fimiki przygotowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, z związku z trwającą akcją Urzędu Miasta "Kultura zdalna", mającą umilić mieszkańcom regionu przebywanie w domach, podczas wymuszonej pandemią koronawirusa społecznej izolacji.

Czytaj więcej...Gdzie szukać lektur szkolnych dla dzieci i młodzieży, w czasie gdy wszystkie biblioteki są zamknięte? Poniżej przedstawiamy listę stron, na których mogą Państwo szukać książek w wersji elektronicznej:

wolnelektury.pl - bezpłatnie

lektury.gov.pl  bezpłatnie

legimi.pl - opłata miesięczna 6,99 (14 dni za darmo)

ebookpoint.pl – opłata w zależności od książki

empik.com/go – 14-dniowy darmowy okres próbny, potem opłata 9,99 za miesiąc (pakiet „lektury szkolne”)