Jak to działa?

1. Aby skorzystać z książkomatu musisz być czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i posiadać aktualną kartę biblioteczną. Jeśli jeszcze nie jesteś czytelnikiem naszej Biblioteki zapraszamy do naszych placówek – tam wyrobisz kartę i podpiszesz deklarację czytelnika.
2. Wejdź na stronę https://integro.biblioteka.sosnowiec.pl lub zeskanuj kod QR (ze swojej karty bibliotecznej), zaloguj się do swojego konta: Konto – Zaloguj. Wpisz nr swojej karty i hasło.
3. Możesz korzystać z całego księgozbioru Zagłębiowskiej Mediateki! Do książkomatu zamówisz zarówno książki, gry planszowe, płyty CD, filmy i audiobooki.
4. Wybierz interesujący Cię dokument. Jeżeli wybrany przez Ciebie dokument ma status „dostępny” wybierz „zamów”. Jako miejsce dostarczenia wybierz –„Książkomat PORĄBKA”. Nie zapomnij wysłać zamówienia.
5. Następnie otrzymasz e-mail lub sms z potwierdzeniem, że zamówiony dokument jest już dostępny w książkomacie.
6. Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu codziennie w dni robocze, po godz. 15.00.
7. Po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym na Ciebie zrealizowanym zamówieniu, będziesz miał 72 godziny na jego odebranie. Możesz odebrać zamówione dokumenty o dogodnej dla Ciebie porze.
8. Aby wyjąć zamówiony dokument ze skrytki kliknij „odbiór” i przyłóż do czytnika kartę biblioteczną. Automatycznie zostanie otwarta skrytka z dokumentami. Po wyjęciu dokumentu zamknij skrytkę.
9. Aby zwrócić dokument kliknij „zwrot” i przyłóż kartę czytelnika. Zeskanuj kod dokumentu czytnikiem znajdującym się na książkomacie i wciśnij „załaduj”. Otworzy się skrytka. Włóż dokument do skrytki i zamknij. Upewnij się, że skrytka jest zamknięta.
10. Jeżeli masz problemy z zamówieniem dokumentu lub z zalogowaniem się do katalogu, poproś o pomoc bibliotekarza. Pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki chętnie pomogą pod nr tel. 534 868 481, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-15.00.

To jak? Skorzystacie? Po fakcie koniecznie dajcie znać, czy ta forma udostępniania zbiorów się Wam podoba i czy polubiliście nową "Kasię" ;)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Logo Ministerstwa kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.