Plakar reklamujący wystawę o Wacławie StacherskimZagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza na wystawę „Wacław Stacherski (1915–1944). Żołnierz, poeta, czasu kurz” poświęconą postaci por. Stacherskiego, szefa okręgu śląskiego Armii Krajowej i poety, autora tomiku „Non omnis moriar”. Na wystawie zaprezentowano zdjęcia i dokumenty zgromadzone m.in. w dziale regionalnym MBP – Zagłębianach. We wrześniu tego roku mija już 76 lat od zamordowania Stacherskiego w KL Auschwitz-Birkenau. Wkrótce ukaże się także pierwsza biografia poety zawierająca nieznane dotąd fakty. Wystawę można oglądać w Galerii pod Świetlikiem Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) od 4 do 30 września 2020.

Zasady bezpieczeństwa udziału w zajęciach i przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu w czasie pandemii COViD-19