Plakat reklamujący wystawę uczniów ZSP w Dąbrowie GórniczejMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają we wtorek 10 marca 2020 o godz. 18.00 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, na wernisaż wystawy prac uczniów dąbrowskiego „Plastyka” - „Kosmiczne dyplomy – młoda sztuka”. Ekspozycja będzie udostępniana do 15 maja 2020. Wstęp wolny.

Wystawa zaprezentuje dorobek absolwentów ZSP w Dąbrowie Górniczej z przestrzeni ostatnich kilku lat. Prezentowane prace zilustrują możliwości czterech prowadzonych w szkole pracowni dyplomujących:

• technik druku artystycznego,
  • projektowania graficznego,
  • szkła artystycznego,
  • witrażu.

Dąbrowski "Plastyk" jako jedyna szkoła w Polsce uczy sztuki witrażu, a jako jedna z dwóch - szkła artystycznego. Instytucja na przestrzeni 40 lat historii wzbogaciła swoją ofertę o pracownię grafiki warsztatowej na wysokim poziomie i projektowania graficznego, wpisującego się w trendy współczesnej sztuki użytkowej. Tradycja i sztuki współczesne, rzemiosło i dizajn - ścierają się w jednym budynku przy ul. Kosmonautów 8.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z młodą sztuką twórców pochodzących głównie z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska.

Więcej na: www.zspdabrowa.pl i www.biblioteka.sosnowiec.pl