Plakat - IBUK LIBRAMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ma ogromną przyjemność poinformować, że ponownie aktywowała multimedialną usługę, polegającą na umożliwieniu czytelnikom dostępu do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (2092 tytuły). Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji (e-booków) z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Zachęcamy do testowania usługi - bezpłatnie i bezproblemowo!

Aktualizacja: W związku z wprowadzonymi na czas pandemii obostrzeniami i ograniczeniem standardowej oferty Biblioteki, sosnowiecka Książnica podtrzymuje możliwość pozyskiwania PINów do IBUK Libry również za pośrednictwem telefonu lub e-maila. Zadzwoń lub napisz do Zagłębiowskiej Mediateki lub jednej z placówek filialnych i poproś o PIN dostępu. Po zweryfikowaniu tego czy jesteś naszym Czytelnikiem otrzymasz PIN umożliwiający czytanie książek na prywatnym sprzęcie komputerowym, bez wychodzenia z domu. Polecamy!

Każdy czytelnik, który zechce korzystać z IBUK LIBRA i wykupionych przez Bibliotekę tytułów w domu lub na urządzeniach mobilnych musi w tym celu otrzymać od bibliotekarza PIN umożliwiający dostęp do serwisu. Wówczas wystarczy, że w domowym zaciszu zarejestruje się, podając swój e-mail, wymyślone przez siebie hasło i PIN pobrany od Bibliotekarza. PINY są przeznaczone tylko dla Czytelników Biblioteki, zatem niezbędne jest posiadanie karty bibliotecznej. PINY ważne są do sierpnia 2020.

W korzystaniu z serwisu mogą być pomocne poniższe filmiki:

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu, można znaleźć w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).