Plakat promujący Kino w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych perełek.

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 27 lutego 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu na spotkanie poetyckie z Joanną Oparek i Juliuszem Pielichowskim, zorganizowane z okazji jubileuszu 20-lecia Instytutu Mikołowskiego. Prowadzenie: Krzysztof Siwczyk. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza we wtorek 3 marca 2020 o godz. 18.00 do Galerii „Pod świetlikiem” przy ul. Kościelnej 11, na wernisaż wystawy prac malarskich Joli Placzyńskiej „Barwy kobiety”. Oprawa muzyczna: Alicja Kulik i Marta Gabryś. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 marca 2020 w godzinach otwarcia Mediateki. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 5 marca 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na projekcję odnalezionego w Sosnowcu filmu niemego „Pies Baskerville’ów” z 1929 roku, którą dopełni muzyczny występ Artura Rumińskiego (Mentor, Furia, Arrm). Historię filmu i jego odnalezienia przedstawi dr Magdalena Boczkowska. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...7 marca 2020 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie pełna brawurowej akcji i niekończących się żartów kontynuacja przygód przesympatycznych zwierzaków z Nowego Jorku. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...Zapraszamy zakochanych, tych, którzy miłości szukają, a także tych, którzy ją wspominają do zwiedzania wystawy "Strofy miłości" w pasażu Zagłębiowskiej Mediateki. W walentynkowy nastrój wprowadzą nas najpiękniejsze wiersze - o miłości, o tęsknocie, o namiętności - polskich poetek i poetów: Haliny Poświatowskiej, Jana Lechonia, Cypriana Kamila Norwida, Emila Zegadłowicza i wielu innych. Miłego zwiedzania i lektury!