Plakat Wystawa Kolory życiaFilia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy prac plastycznych Mateusza Kwartnika i Pawła Sadowskiego z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, ze Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Ekspozycję pt.: „Kolory życia” można oglądać od 14 września do 16 października 2020 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32, w godzinach jej otwarcia.

Kilka słów o artystach:

"…w sercu Mateusza mieszka radość... potrafi się cieszyć z małych rzeczy. Znajduje się tam również strach przed nieznanym, ale dzięki odwadze, którą też ma w sobie, ciągle odkrywa świat..."

"Paweł to interesujący młody człowiek, jak sam o sobie mówi - przystojny i pracowity. Zamiast zwyczajnie trochę się polenić, woli chwycić za miotłę i pozamiatać cały dom. Punktualnie o dwunastej w południe robi sobie kawę, siada przed telewizorem i ogląda Agrobiznes, potem trochę poprasuje, a wieczorem czyta książki o zabytkach albo rysuje. To właśnie rysunek jest jego największą pasją, której oddaje dużą część swojego czasu, a jego rodzina - ścian:)”

Zapraszamy na wirtualny wernisaż wystawy - KLIK.