Książki online dla każdego ebookiOd sierpnia 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do dziesiątek tysięcy e-booków, audiobooków i wideo-kursów w serwisach Legimi, IBUK Libra (PWN) i Ebookpoint BIBLIO (Helion)! Dostęp do oferty uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane jest w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Liczba kodów ograniczona! Uwaga - z oferty mogą skorzystać wyłącznie zarejestrowani Czytelnicy.

Bezpłatne kody można pobrać w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (w poniedziałki w godz. 12.00-20.00, od wtorku do piątku w godz. 8.00-20.00, w soboty w godz. 8.00-15.00):

• osobiście (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom I),
  • telefonicznie (574 480 779)

LEGIMI (144 kody miesięcznie)

Od 2 sierpnia 2021 nasza biblioteka umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do e-booków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do zasobów Legimi wykonaj następujące kroki:

• Zgłoś się osobiście, telefonicznie lub mailowo po bezpłatny kod do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (musisz być zarejestrowanym Czytelnikiem)
  • Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
  • Wprowadź otrzymany kod
  • Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
  • Aby czytać w Legimi na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze skorzystaj z darmowej aplikacji
  • Czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu do serwisu możesz pobrać następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy! Start rozdawania kodów - 1. dzień miesiąca.

Uwaga! Kod należy aktywować najpóźniej do 20. dnia miesiąca, w którym został on pobrany. Po upływie tego czasu, Biblioteka ma prawo przydzielić nieaktywowany kod innemu Czytelnikowi.

IBUK Libra (PWN) (bez limitów)

Od 4 sierpnia 2021 sosnowiecka Biblioteka umożliwia również swoim Czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 e-booków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

Ebookpoint BIBLIO (Helion) (45 kodów miesięcznie)

Od 1 sierpnia 2021 nasi Czytelnicy mogą także otrzymać darmowy dostęp do e-booków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są e-booki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową oraz w aplikacji mobilnej.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

• Wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/
  • Zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto
  • Wprowadź otrzymany kod
  • Korzystaj przez mięsiąc z tysięcy e-booków, audiobooków oraz kursów online - również w aplikacji mobilnej!
  • Instrukcja w PDF: KLIK

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy! Start rozdawania kodów - 1. dzień miesiąca.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).