LATO21 komiks AdoZMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza w poniedziałek 9 sierpnia 2021 o godz. 11.00 do udziału w pasjonującym spotkaniu dla młodych miłośników komiksów i powieści graficznych prowadzonych przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe. Spotkanie odbędzie się w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Przedstawiciele partnerującego projektowi Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego pojawią się w Sosnowcu przy okazji specjalnego spotkania dla młodych miłośników komiksów i powieści graficznych.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. Pierwszą stanowić będzie godzinna interaktywna prezentacja na wybrany wcześniej przez uczestników temat - "Pradziadkowie Supermena – skąd się wzięli superbohaterowie". Podczas drugiej części spotkania przeprowadzony zostanie kilkuetapowy quiz z nagrodami. Przekonamy się wówczas, kto z w Sosnowcu wie najwięcej o świecie graficznych historyjek (czekają nagrody!).

 

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (POBIERZ) należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, poziom II). Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.