LATO21 plebiscyt plakatNie da się ukryć, że dzieci uczestniczące w „Akcji–ilustracji, czyli kreatywnym lecie z biblioteką” mają kontakt z setkami książek i komiksów, tysiącami ilustracji, pochłaniają przy okazji zatrważającą ilość wiedzy i – miejmy nadzieję – zakochują się w czytaniu jeszcze mocniej niż dotąd. W związku z tym, na pamiątkę wakacji 2021, przygotowany został internetowy plebiscyt, dzięki któremu wspólnie wyłonimy TOP 10 ilustrowanych książek i komiksów, które zdobędą największe uznanie wśród dzieci, rodziców i bibliotekarzy.

Wyłonione za pośrednictwem internetowego głosowania książki zostaną zaprezentowane w Zagłębiowskiej Mediatece w specjalnej gablocie, a ich egzemplarze zostaną zakupione filiom sosnowieckiej Biblioteki, by dostęp do nich na co dzień miały dzieci z różnych zakątków miasta.

LINK DO GŁOSOWANIA – KLIK.

 

 

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.