Takty i riffy plakatEKSPOZYCJA PRZEDŁUŻONA DO 31 SIERPNIA 2021!!!

Niezależnie od tego, czy w duszy gra im delikatny jazz, dudni żywiołowy big beat, czy warczy ostry rock, jedno ich łączy – wszyscy wywodzą się z Sosnowca. Miasta, które stwarza sprzyjające warunki rozwoju, posiada specyficzny klimat i gromadzi niezwykłych ludzi żyjących muzyką i dla muzyki. Od lat kreatywne kooperacje naszych mieszkańców skutkują pojawianiem się na sosnowieckiej scenie muzycznej coraz to nowych składów, które często osiągają sukcesy również poza regionem.

Wystawa „Takty i riffy” jest subiektywnym przekrojem muzycznej mapy naszego miasta. Ma na celu zaprezentowanie zespołów, które w jakiś sposób wpływają na muzyczną historię Zagłębia Dąbrowskiego, a często sięgają swoją muzyką poza granice regionu i kraju. Kolejne plansze przedstawiają, jak wielka jest skala stylistycznej różnorodności Sosnowca. Przybliżają sylwetki naszych lokalnych, muzycznych bohaterów – osób, które poprzez kolejne swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto niezwykłych, nietuzinkowych osobowości, utalentowanych muzyków, po prostu - ludzi z pasją! 

WYSTAWA JEST MULTIMEDIALNA! Na każdej z plansz znajdują się kody QR po zeskanowaniu telefonem których możecie obejrzeć materiały wideo poszczególnych zespołów! 
 
Na wystawie pojawią się zespoły:
Animators
Arrm
Banana Boat
Black Gang
Czterdzieści Jeden Dwieście
Fair Weather Friends
Fonogon
Frontside
GRIP
Horrorshow
Iscariota
Mentor
Meteor
Muariolanza
Natural Mystic
One Shot Eye
Psychoneurosis
Searching for calm
Sexy Suicide
Skankan
STC
Thaw
Worms of Senses
Zbeer
Ziggie Piggie
oraz soliści:
Ola Trzaska
Paweł Gusnar
 
Kurator wystawy: Alicja Ludwichowska
 

Ekspozycja „Takty i riffy” stanowi część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury i będzie prezentowana w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 1) w dn. 24 maja – 31 sierpnia 2021 w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

Zapraszamy do uważnego śledzenia strony internetowej MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl i jej profilów w mediach społecznościowych. Szczegółowy program 17. Sosnowieckich Dni Literatury dostępny jest także na afiszach i informatorach kolportowanych na terenie całego regionu.

Tegoroczna edycja imprezy powstaje przy współudziale Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Instytutu Mikołowskiego im. R. Wojaczka, Fundacji Miasto Literatury.

Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński i Rektor UŚ w Katowicach Prof.. dr hab. Ryszard Koziołek.

Patronat medialny przyjęli: Gazeta Wyborcza – gazeta katowicka,  Afront, Gazeta Uniwersytecka UŚ, Wiadomości Zagłębia, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Śląsk, silesiakultura.pl, sosnowiecki.pl, sosnowiec.pl, coigdzie.pl.