Takty i riffy plakatEKSPOZYCJA PRZEDŁUŻONA DO 31 SIERPNIA 2021!!!

Niezależnie od tego, czy w duszy gra im delikatny jazz, dudni żywiołowy big beat, czy warczy ostry rock, jedno ich łączy – wszyscy wywodzą się z Sosnowca. Miasta, które stwarza sprzyjające warunki rozwoju, posiada specyficzny klimat i gromadzi niezwykłych ludzi żyjących muzyką i dla muzyki. Od lat kreatywne kooperacje naszych mieszkańców skutkują pojawianiem się na sosnowieckiej scenie muzycznej coraz to nowych składów, które często osiągają sukcesy również poza regionem.

Wystawa „Takty i riffy” jest subiektywnym przekrojem muzycznej mapy naszego miasta. Ma na celu zaprezentowanie zespołów, które w jakiś sposób wpływają na muzyczną historię Zagłębia Dąbrowskiego, a często sięgają swoją muzyką poza granice regionu i kraju. Kolejne plansze przedstawiają, jak wielka jest skala stylistycznej różnorodności Sosnowca. Przybliżają sylwetki naszych lokalnych, muzycznych bohaterów – osób, które poprzez kolejne swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto niezwykłych, nietuzinkowych osobowości, utalentowanych muzyków, po prostu - ludzi z pasją!

WYSTAWA JEST MULTIMEDIALNA! Na każdej z plansz znajdują się kody QR po zeskanowaniu telefonem których możecie obejrzeć materiały wideo poszczególnych zespołów!

Na wystawie pojawią się zespoły:
Animators
Ola Trzaska
Paweł Gusnar

Kurator wystawy: Alicja Ludwichowska

Ekspozycja „Takty i riffy” stanowi część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury i będzie prezentowana w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 1) w dn. 24 maja – 31 sierpnia 2021 w godzinach otwarcia instytucji. Wstęp wolny.

Zapraszamy do uważnego śledzenia strony internetowej MBP: www.biblioteka.sosnowiec.pl i jej profilów w mediach społecznościowych. Szczegółowy program 17. Sosnowieckich Dni Literatury dostępny jest także na afiszach i informatorach kolportowanych na terenie całego regionu.

Tegoroczna edycja imprezy powstaje przy współudziale Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, Instytutu Mikołowskiego im. R. Wojaczka, Fundacji Miasto Literatury.

Honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński i Rektor UŚ w Katowicach Prof.. dr hab. Ryszard Koziołek.

Patronat medialny przyjęli: Gazeta Wyborcza – gazeta katowicka,  Afront, Gazeta Uniwersytecka UŚ, Wiadomości Zagłębia, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Śląsk, silesiakultura.pl, sosnowiecki.pl, sosnowiec.pl, coigdzie.pl.