plakat kobietyMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają w czwartek 14 września 2023 o godz. 18.00 do Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, na wernisaż wystawy prac fotograficznych uczniów dąbrowskiego „Plastyka” pt. „Inspirujące kobiety”. Ekspozycja będzie udostępniana do 30 listopada 2023. Wstęp wolny.

 

„Inspirujące kobiety” – taki tytuł nosi wystawa fotografii młodych twórców z Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Prace są nietypowymi realizacjami, z uwagi na fakt, że młody człowiek występuje tu zarówno w roli twórcy i tworzywa. Uczennice wcielają się w postacie kobiet, które je inspirują, fascynują, imponują charyzmą, determinacją, wdziękiem i intelektem. Realizacja tego projektu to nie tylko powierzchowność ciekawych obrazów w kadrze aparatu fotograficznego, to również kontakt z fascynującą historią i bogatymi biogramami kobiet, które nadal żywo motywują kolejne pokolenia.

Dąbrowski "Plastyk" jako jedyna szkoła w Polsce uczy sztuki witrażu, a jako jedna z dwóch - szkła artystycznego. Instytucja na przestrzeni 40 lat historii wzbogaciła swoją ofertę o pracownię grafiki warsztatowej na wysokim poziomie i projektowania graficznego, wpisującego się w trendy współczesnej sztuki użytkowej. Tradycja i sztuki współczesne, rzemiosło i dizajn - ścierają się w jednym budynku przy ul. Kosmonautów 8. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z młodą sztuką twórców pochodzących głównie z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska.

Więcej na: www.zspdabrowa.pl i www.biblioteka.sosnowiec.pl

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 14.09-30.11.2023 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).