Szmidt Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek – serdecznie zaprasza w piątek 16 czerwca 2023 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), na spotkanie autorskiez Robertem J. Szmidtem - autorem space oper, powieści postapokaliptycznych oraz cyberpunkowych. Prowadzenie: Agnieszka Włoka. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zdobycia cennego autografu. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

Robert J. Szmidt — autor powieści science fiction, postapokaliptycznych oraz osadzonych w historii alternatywnej, a dodatkowo wydawca, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz.

Wybrane powieści:

Cykl „Pola dawno zapominanych bitew”:

 • Łatwo być bogiem, Rebis, Poznań 2014
 • Ucieczka z raju, Rebis, Poznań 2016
 • Na krawędzi zagłady, Rebis, Poznań 2017
 • Zwycięstwo albo śmierć, Rebis, Poznań 2018
 • Ostatnia misja Asgarda, Rebis, Poznań 2019

Cykl „Szczury Wrocławia”:

 • Szczury Wrocławia. Chaos, Insignis Media, Kraków 2015
 • Szczury Wrocławia. Kraty, Insignis Media, Kraków 2019
 • Szczury Wrocławia. Szpital, Insignis Media, Kraków 2019

Uniwersum „Metro 2033”:

 • Otchłań, Insignis Media, Kraków 2015
 • Wieża, Insignis Media, Kraków 2016
 • Riese, Insignis Media, Kraków 2019

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania twórczości autora, który jako pisarz spełniał się w bardzo różniących się od siebie gatunkach. Rozmowa dotyczyć będzie m.in. różnic w wydawaniu książek na rynku polskim i amerykańskim.

Jeżeli więc chcecie wiedzieć, co napędza człowieka, który tworzy w różnych nurtach, tłumaczy książki i gry, zakłada czasopisma i promuje nagrody, to jest to doskonała okazja!

Słówko o projekcie FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek:

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "Więcej niż człowiek". Tematyka spotkań jednoznacznie wskazuje, że owym "więcej" są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

W programie: spotkania autorskie z Robertem J. Szmidtem i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysowania mangi, strefa VR, sesje gier RPG dla dzieci i dorosłych, planszowisko, pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami.

Dla każdego znajdzie się coś godnego uwagi, każdy będzie miał okazję poznać i spróbować rzeczy, z którymi do tej pory nie miał kontaktu. I to, też – zdaniem Organizatorów - jest jakaś forma samodoskonalenia, może nie tak imponująca jak bioimplanty, ale za to dostępna dla wszystkich, bez opłat, i w nowoczesnym budynku z łatwym dojazdem ;)

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze, Śląski Klub Fantastyki, Centrum Informacji Miejskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, Kopalnia Wspaniałych Komiksów.

Patronat medialny: Telewizja TVS, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Dziennik Zachodni, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, NaszeMiasto.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Katedra.pl, Paradoks.net.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

01 znak podstawowy kolor biale tlo

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).