kindloteka plakat ZMAmazon STEM Kindloteka działająca w Zagłębiowskiej Mediatece powstała 2 lata temu, czyli jeszcze w czasie pandemii, ale rozhulała się już na dobre. Warsztaty programistyczno-robotyczne – w kolorowej multimedialnej przestrzeni –  wciąż budzą Wasze zainteresowanie i emocje. Zatem, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zmieniamy nieco formułę i proponujemy dwie grupy – podstawową oraz zaawansowaną. Zajęcia w grupie podstawowej są adresowane do  dzieci w wieku 6-9 lat (wcześniej przeznaczone były dla dzieci od lat 7), a w grupie zaawansowanej do dzieci starszych i młodzieży w wieku 10-14 lat (wcześniej kończyliśmy na dwunastolatkach). Zajęcia dla każdej z grup będą się odbywać we wtorki co dwa tygodnie, czyli w miesiącu będziemy spotykać się dwa razy. Zapraszamy do wspólnego kodowania i programowania w duchu idei STEM!

W pierwszym numerze ogólnopolskiego newslettera, który ma usprawnić komunikację między uczestnikami Projektu i być comiesięczną dawką pozytywnej inspiracji - wystąpiła Sonia z Zagłębiowskiej Mediateki: KLIK

 

 

Grupa podstawowa:

pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, godz. 17.00-18.00

Zajęcia programistyczno-robotyczne dla dzieci w wieku 6-9 lat: kodowanie na macie, ScratchJr, Scottie Go!, Makey Makey, robotyka, zajęcia STEM.

Grupa zaawansowana:

drugi i czwarty wtorek miesiąca, godz. 17.00-18.00
Zajęcia programistyczno-robotyczne dla dzieci w wieku 10-14 lat: Scratch, Scottie Go!, Makey Makey, Canva, robotyka, zajęcia STEM.

 

Na zajęcia grupowe obowiązują zapisy.

  • napisz – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -
  • zadzwoń tel.: 32 266 33 96 wew. 4
  • przyjdź bezpośrednio do Świata Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki

 

"STEM" to skrót od angielskich wyrazów – nauka, technologia, inżynieria, matematyka. Pracownie STEM pozwalają na zdobywanie kompetencji przyszłości (takie jak: kreatywność, przywództwo i zarządzanie, elastyczne rozwiązywanie problemów czy umiejętność analizowania danych) w kreatywny i przystępny sposób. STEM bazuje na doświadczeniach, eksperymentowaniu oraz kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania!