one baby Plakat ZMZagłębiowska Mediateka zaprasza na wernisaż wystawy grafik Alicji Ludwichowskiej i Sebastiana „Stecyka” Stecia „One & Baby”. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Patronami wydarzenia są firmy Corner Music oraz voiceshop.pl Ekspozycję będzie można oglądać do 30 maja 2023 roku. Wstęp wolny.

„One & Baby” to projekt, który urodził się na bazie współpracy przy tworzeniu najnowszej płyty Ziggie Piggie. Na wystawie będzie można zobaczyć grafiki przedstawiające różne oblicza kobiet i odmienne spojrzenia na kobiece tematy. Koncepcja wystawy zakłada konfrontację postrzegania świata przez mężczyznę i kobietę, tych samych słów i zwrotów, które zaczerpnięte zostały z najnowszej płyty sosnowieckiego zespołu.

 

 

 

Alicja Ludwichowska (ur. w Sosnowcu) - projektantka szeroko pojętej grafiki użytkowej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka wywodzi się z sosnowieckiego studia sztuk plastycznych Wytwornia, ma na swoim koncie wystawy zbiorowe i indywidualne. Zawodowo współpracowała z agencjami specjalizującymi się w projektowaniu graficznym i multimedialnym. Obecnie zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, jest odpowiedzialna za wizerunek graficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki. Jest również autorką logotypu tejże instytucji. W swoje prace często, oprócz grafiki komputerowej, wplata elementy analogowe, wychodzące z gestu ręki. Tematycznie lubi wykorzystywać elementy humoru i ironii. Jako największe osiągnięcie wymienia stworzenie grafiki na okładkę angielskiego zespołu The Toy Dolls.

Sebastian „Stecyk” Steć (ur. w Sosnowcu) - muzyk, perkusista, grafik, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym - nie tylko w Sosnowcu. Grafiki tworzy od wielu lat. Ma za sobą dużą wystawę autorską w Zagłębiowskiej Mediatece. Jego prace są utrzymane w klimatach pop-artowych z elementami xenomorhingu. Sam autor nie chce narzucać widzowi swojej interpretacji, zostawia wolne pole do analizy swoich prac.

Wystawa udostępniana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki w terminie 3.04-30.05.2023 - przed i w trakcie wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Osoby zainteresowane przyjrzeniem się z bliska prezentowanym pracom w godzinach otwarcia Mediateki, ale nie podczas imprez kulturalnych, proszone są o wcześniejszy kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub o zwrócenie się po pomoc w szatni.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).