Koncert Oleś Brothers - fotoW piątek 27 stycznia 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, odbył się koncert Laureatów Nagrody Miasta Sosnowca - Oleś Brothers. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z albumu „Spirit of Nadir”.

 

 Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto
 Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto  Koncert Oleś Brothers - foto

 

 

 

 

 

 

Oleś Brothers od najmłodszych lat związani byli z muzyką. Od ponad 30 lat biorą udział w różnych muzycznych projektach, tworząc zarówno osobno, jak i razem. Oprócz kompozycji jazzowych tworzonych na potrzeby kolejnych projektów, bracia Olesiowie są także autorami muzyki do sztuk teatralnych. Występowali z wieloma jazzowymi sławami. Na przestrzeni lat stworzyli bardzo bogatą dyskografię. Bracia Olesiowie zasługują na docenienie swojej twórczości, w mieście, z którego pochodzą, w którym stawiali swoje pierwsze muzyczne kroki.

 W 2022 roku Oleś Brothers przyznano Nagrodę Miasta Sosnowca za całokształt twórczości artystycznej. Statuetki zostały wręczone podczas piątkowego wieczoru, przez przedstawiciela Urzędu Miasta w Sosnowcu - Wojciecha Skibę.