Adam Bit PLAKAT zmZagłębiowska Mediateka zaprasza w magiczną, tętniącą kolorytem przeróżnych regionów, panoramiczną podróż dookoła świata. Wernisaż wystawy fotografii Adama Bita „45 metrów dookoła świata” odbędzie się w czwartek 5 stycznia 2023 o godz. 18.00 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Wystawa będzie prezentowana w terminie 5.01–9.02.2023 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki.

Adam Bit – Urodzony w 1953 roku. Podróżnik z zamiłowania. Absolwent Wydziału Techniki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mieszka i pracuje w Sosnowcu. Pasjonat dzikiej przyrody.

Uczestniczył w wyprawach do Afryki: RPA, Namibii, Lesotho, Zambii, Botswany, Gambii, Senegalu, Kenii, Tanzanii, Ugandy, Rwandy, Etiopii; Azji: Wietnamu, Indii, Sri Lanki, Indonezji; do Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Kostaryki, a także do Australii i Arktyki. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu.

Tematem przewodnim jego fotografii są bardzo często różne gatunki ptaków. Jego fotografie to magiczne połączenie nasycenia barw oraz mistrzowsko uchwyconych szczegółów. Odbiorca oglądając fotografię Bita niemal przenosi się do świata przez niego przedstawionego, niejako odbywa podróż razem z artystą.

Jak mówi sam o sobie „Podróżujący fotograf, fotografujący podróżnik – te dwie pasje w moim życiu się przeplatają i idealnie uzupełniają”.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).