Spotkanie z Jarosławem KurskimW czwartek 26 stycznia 2023 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała spotkanie z dziennikarzem, redaktorem „Gazety Wyborczej”, Jarosławem Kurskim, który ostatnio opublikował głośną książkę poświęconą historii swojej rodziny, a zatytułowaną "Dziady i dybuki". Spotkanie odbyło się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Rozmowę poprowadziła Magdalena Boczkowska. Partnerem spotkania była Studencka Księgarnia Językowa z Sosnowca.

 

 

 

 Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim
 Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim
 Spotkanie z Jarosławem Kurskim Spotkanie z Jarosławem Kurskim   

 

Jarosław Kurski – dziennikarz i publicysta, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Gdańszczanin. Absolwent prawa. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Aresztowany w stanie wojennym. Członek redakcji "Solidarności", pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w "Tygodniku Gdańskim". Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. Od stycznia 1991 roku publicysta "Gazety Wyborczej", a od 2006 roku jej redaktor wicenaczelny. Prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM. Oficer Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawaler Orderu Francuskiej Legii Honorowej.

Publikacje:

 • Jan Nowak Jeziorański. Emisariusz wolności (2005)
 • Pokój z widokiem na historię. Biografia intelektualna Raymonda Arona (2005)
 • Wódz (1991)
 • Wódz. Mój przyczynek do biografii (2008)
 • Dziady i dybuki (2022)

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).